• 2014-07-22

Nabór na warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty ogłasza nabór na warsztaty dla autorów scenariuszy, pisarzy, filmowców i reżyserów, którzy chcą robić dobre kino dla młodych.

Kadr z filmu „Niesforny Bram", Warsztaty Films For Kids. Pro, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Niesforny Bram", Warsztaty Films For Kids. Pro, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro to pierwszy taki program w Europie. Potrwają rok (od grudnia 2014 r. do września 2015 r.). Ich uczestnicy spotkają się podczas wyjazdowych sesji towarzyszących festiwalom: Ale Kino w Poznaniu, Barne Film Festival w norweskim Kristiansand oraz T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Konsultacje odbywać będą się także on-line. W rolę prowadzących warsztaty wcielą się doświadczeni filmowcy ze Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Przewodnikami po świecie dziecięcego kina będą także pisarze, reżyserzy, producenci, eksperci marketingu filmowego, profesjonaliści z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej oraz agenci sprzedaży. Uczestnicy warsztatów pracować będą w 12 dwuosobowych zespołach z Polski i Norwegii, składających się ze scenarzysty i producenta. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie pomysłu na scenariusz filmu dla dzieci w wieku 5-12 lat (w postaci synopsisu nie dłuższego niż cztery strony). Autorzy najciekawszych zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w warsztatach. Zajęcia i konsultacje odbywać będą się w języku angielskim. Udział jest bezpłatny (organizatorzy pokrywają koszty prowadzenia zajęć, noclegów, wyżywienia, transportu i udziału w projekcjach festiwalowych).

Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty mówi o projekcie:

W Polsce brakuje nowych, oryginalnych propozycji filmowych dla widzów w wieku 5-12 lat. Chcemy odnaleźć ludzi z najciekawszymi pomysłami i pomóc im przekuć je w piękne filmy dla dzieci. Wraz z naszymi tutorami będą pracować nad scenariuszami oraz założeniami produkcyjnymi. Mamy nadzieję, że za 3-4 lata ich filmy trafią do kin. Wzorem jest dla nas kinematografia norweska, która doskonale radzi sobie zarówno z produkcją jak i dystrybucją filmów dla dzieci. Norwegowie korzystają ze swojej bogatej tradycji filmowej, literackiej i telewizyjnej. Nam również zależy na integracji środowiska pisarzy, scenarzystów i filmowców tworzących z  myślą o najmłodszych.

FILMS FOR KIDS.Pro powstaje przy współpracy Stowarzyszenia Film 1,2 oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz festiwalu Kino Dzieci. Partnerem projektu jest Sornorsk Filmsenter. Projekt finansowany jest z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatów znaleźć można na stronie www.nhef.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października.

FILMS FOR KIDS. Pro –  warsztaty dla autorów filmów dla dzieci
Nabór do 15 października 2014 roku.
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj komentarz