36 scenariuszy z Yurijem Kruchakiem i Yulią Kosterevą

4 sierpnia w białostockiej Galerii Arsenał w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inny Wymiar rozpoczną się warsztaty z Yurijem Kruchakiem i Yulią Kosterevą pt. 36 scenariuszy.

„36 scenariuszy”, warsztaty z Yurijem Kruchakiem i Yulią Kostarevą, Galeria Arsenał w Białymstoku, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

„36 scenariuszy”, warsztaty z Yurijem Kruchakiem i Yulią Kostarevą, Galeria Arsenał w Białymstoku, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt 36 scenariuszy dotyczy kwestii migracji i będzie realizowany przez artystów z Ukrainy Yurija Kruchaka i Yulię Kosterevą w sierpniu 2014 roku. Efekty pracy będą prezentowane w ramach wystawy Pozbawienie w Galerii Arsenał w okresie od 29 sierpnia do 6 listopada.

Projekt będzie realizowany w formie warsztatów o charakterze platformy wymiany doświadczeń i pomysłów do rozwinięcia wspólnego projektu – poprzez pisanie scenariuszy, tworzenie konspektów, nagrywanie dialogów oraz przeprowadzanie wywiadów. Spotkania będą się odbywać w okresie od 4 do 17 sierpnia 2014 roku. Uczestnicy nie muszą posiadać szczególnych umiejętności, przygotowywać czegoś wcześniej, ale posiadać chęć wymiany doświadczeń i wspólnej pracy. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Projekt 36 scenariuszy jest przestrzenią spotkań na temat migracji i wspólnej pracy ludzi z różnych krajów, środowisk zawodowych, o różnych zainteresowaniach. Projekt ten ma na celu wymianę wielodyscyplinarnej i otwartej wiedzy. Dzięki nieformalnej praktyce uczenia się 36 scenariuszy – doprowadzi nas do realizacji projektów, w których kluczowym narzędziem jest uczenie się poprzez działanie. To laboratorium produkcyjne, składające się z połączonych ze sobą warsztatów i działań bezpośrednich, na których będziemy omawiać i opracowywać szeroki zakres tematów – od sztuki po akcje społeczne.

Warsztaty oraz wystawa realizowana w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inny Wymiar

Wschód Kultury to nowa forma współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego. Po raz pierwszy na taką skalę trzy miasta – Białystok, Lublin, Rzeszów odkrywają nowe możliwości współdziałania środowisk na rzecz obiegu kultury ponad granicami, wymiany artystycznej i kulturalnej, mobilności artystów i dzieł. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

36 scenariuszy – warsztaty z Yurijem Kruchakiem i Yulią Kosterevą
Warsztaty odbędą się od 4 do 17 sierpnia 2014 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz