Teatr Soho – Polowanie na motyle

Baśń Andersena, opowieść o miłosnej kolizji światów Coetzee i makabryczna nowela Edgara Allana Poe na jeden dzień wejdą do repertuaru Teatru Soho. 27 lipca finaliści konkursu Polowanie na motyle zaprezentują własne odczytanie dzieł prozy światowej.

„Polowanie na motyle”, Teatr Soho, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polowanie na motyle”, Teatr Soho, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trwają przygotowania do finału konkursu dramaturgiczno-reżyserskiego Polowanie na motyle. 1 lipca w Teatrze Soho (scena Teatru Ochoty i Studia Teatralnego Koło) rozpoczął  się etap warsztatowy. Troje młodych twórców wraz z aktorami warszawskich teatrów przystąpi do tygodniowej pracy studyjnej nad reżyserską interpretacją fragmentu adaptacji prozy światowej. Joanna Nawrocka, dyrektor Teatru Ochota mówi:

Dostaliśmy wiele propozycji, wybraliśmy z nich trzy, które najlepiej wpisują się zarówno w pomysł konkursu, jak i w misję naszego teatru. Jesteśmy pewni, że artyści, których upolowaliśmy, przekonają nas do swojej wizji scenicznej utworów niekoniecznie oczywistych w teatrze (albo w dorosłym teatrze, jak to ma miejsce w przypadku jednej z adaptacji), a być może zaskoczą nas i widzów, których zaprosimy na pokazy w ostatni weekend lipca.

Anika Idczak (studentka wydziału reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie) wraz z Bartłomiejem Bobrowskim, Sebastianem Cybulskim i Karoliną Michalik zinterpretuje fragment swojej adaptacji Zagłady domu Usherów Edgara Allana Poe. Aleksander Zalewski (student reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) z Joanną Grygą, Anną Gajewską, Jarosławem Sacharskim i Jackiem Belerem zrealizuje fragment Królowej śniegu Hansa Christiana Andersena. Z przyczyn niezależnych od organizatora z eliminacji konkursowych wycofała się trzecia finalistka Katarzyna Maja Łęcka. Jej pracę, już poza konkursem, dokończy i zaprezentuje Agata Dyczko. Młoda reżyserska przedstawi wycinek Zapisków ze złego roku autorstwa Johna Maxwella Coetzee wg adaptacji Katarzyny Mai Łęckiej. W pokazie zagrają Grzegorz Gierak, Mateusz Rusin i Olga Omeljaniec.

Autor najlepszego pokazu zdobędzie możliwość przygotowania czytania performatywnego w ramach lubelskich Konfrontacji Teatralnych oraz premierę w Teatrze Soho w sezonie 2015/2016. Pokazy finałowe otwarte dla publiczności odbędą się 27 lipca o godzinie 19.00 w Teatrze Soho na Mińskiej 25.

Polowanie na motyle – konkurs dla młodych twórców
Pokazy finałowe: 27 lipca 2014 roku, o godz. 19.00
Teatr Soho, Mińska 25
Warszawa

Dodaj komentarz