• 2014-07-21

Dancing Poznań 2014 | Spektakle teatrów tańca z całego świata

Od 16 do 23 sierpnia trwać będzie taneczne wydarzenie – Dancing Poznań 2014. 41 technik tańca, 30 pedagogów i spektakle teatrów tańca z całego świata, to tylko niektóre z punktów programu.

Dancing Poznań 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dancing Poznań 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie, które odwiedzają od 21 lat setki osób odbędzie się w tym roku w dniach od 16 do 23 sierpnia. Jego organizatorem jest Polski Teatr Tańca.

Na Dancing Poznań 2014 składają się XXI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca oraz szereg wydarzeń towarzyszących takich jak wystawy fotograficzne czy uroczysty pokaz pracy uczestników imprezy. Podczas warsztatów będzie można spróbować swoich sił m.in. w technikach: taniec współczesny, hip-hop, broadway jazz i afro cubano.

W międzynarodowym gronie warsztatowych pedagogów znajdą się tancerze m.in. z USA, Kuby, Izraela, Brazylii i Norwegii. Zajęcia realizowane będą na 3 poziomach zaawansowania, stwarzając możliwość udziału w wydarzeniu zarówno osobom, które zaczynają swoją przygodę z tańcem, jak i profesjonalistom.

Miłośnicy teatru tańca będą mogli obejrzeć w Poznaniu przedstawienia sławnego Iceland Dance Company (Islandia), Polskiego Teatru Tańca, Katrín Gunnarsdottir i Melkorki Sigridur Magnusdottir (Islandia), Sopockiego Teatru Tańca, Kieleckiego Teatru Tańca oraz spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca krakowskiego PWST.

Dancing Poznań 2014
Od 16 do 23 sierpnia 2014 roku
Polski Teatr Tańca
Poznań

Dodaj komentarz