• 2014-07-19

Sikora i Januszkiewicz na jednej scenie

21 i 22 lipca na deskach Teatru Atelier w Sopocie wystąpią Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz. Koncert to wspólne muzyczne dziecko artystów, będące hołdem dla największych królów współczesnej muzyki.

Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Choć oboje charyzmatyczni i ekspresyjni w wyrazie i emocjach, jednocześnie stanowią parę przeciwległych biegunów, dwóch kompletnie różnych atomów, które w zetknięciu ze sobą powodują ekstremalne wrażenia. Para przyjaciół, która poznała się w czasie studiów na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Łączy ich wiele spraw wspólnej myśli i doświadczeń. Każde z nich jest laureatem wielu znaczących nagród wokalnych i aktorskich. Natalia szerszej krajowej publiczności jest znana jako zwyciężczyni II edycji programu The Voice of Poland.

Ich wspólna poważna zawodowa przygoda rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy jeszcze w czasie studiów razem stworzyli spektakl muzyczny O’Malley’s Bar, uhonorowany główną nagrodą na 30 PPA we Wrocławiu w kategorii nurtOFF .

Obecnie Marcin i Natalia koncertują wspólnie w projekcie, który roboczo nazwali Wszyscy święci, z racji utworów mistrzów (m.in. Jimmy’ego Hendrixa, Janis Joplin, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Cypriana K. Norwida) które wykonują, przepuszczając je przez swój punkt widzenia.

Co się stanie, gdy dwie charyzmatyczne osobowości obdarzone wulkanem myśli postanowią połączyć swoje siły i pomysły twórcze? Wynik tego spotkania może być jedynie zaskakująco ciekawy.

W koncercie akompaniują muzycy:

  • Mateusz Dębski – kierownik muzyczny i fortepian
  • Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
  • Piotr Domagalski – bas
  • Jakub Kinsner – perkusja
  • Monika Wiktoria Gołębiewska – koordynator projektu

Koncert Natalii Sikory i Marcina Januszkiewicza
21 i 22 lipca 2014 roku
Teatr Atelier
Sopot

Dodaj komentarz