Kurs za recenzje – konkurs Studio Munka i miesięcznika Kino

Działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich – Studio Munka i miesięcznik KINO ogłaszają konkurs dla krytyków filmowych Kurs za recenzje.

„Kurs za recenzje", Studio Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Kurs za recenzje", Studio Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Konkurs Kurs za recenzje adresowany jest do pełnoletnich osób, które nie ukończyły trzydziestego roku życia. Główną nagrodą jest Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej, który odbędzie się w trakcie 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zadaniem konkursowym jest napisanie dwóch recenzji: filmu Wojciech Smarzowskiego Pod Mocnym Aniołem (o długości od 3000 do 5000 znaków) oraz dowolnego polskiego filmu, który miał swoją premierę w latach 2013 – 2014 (długość tekstu: do 1500 znaków ze spacjami). Zgłoszenia konkursowe zawierające dane personalne i adres do korespondencji należy przesyłać do 13 sierpnia 2014 roku na adres mailowy: kurszarecenzje@sfp.org.pl. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Studia Munka – SFP www.studiomunka.pl oraz miesięcznika KINO www.kino.org.pl

Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej skierowany do młodych adeptów krytyki filmowej, jest profesjonalnym warsztatem, podczas którego zwycięzcy konkursu “Kurs za recenzje”, uczestniczą w zajęciach teoretycznych oraz realizują zadania praktyczne. Głównym prowadzącym Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej jest Andrzej Kołodyński redaktor naczelny miesięcznika KINO, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wykładowca i prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej. Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni (15 – 20 września 2014).

Kurs za recenzje – konkurs dla młodych krytyków filmowych
Nagroda główna: Kurs Krytyki Filmowej, Festiwal Filmowy w Gdyni
od 17 lipca do 13 sierpnia 2014 roku
Organizatorzy: Studio Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miesięcznik KINO

Dodaj komentarz