Jury na Festiwalu Nowe Horyzonty

Reżyserzy, selekcjonerzy międzynarodowych festiwali filmowych, krytycy oraz dziennikarze będą jurorami w konkursach na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Festiwał odbędzie się od 24 lipca do 3 sierpnia 2014 roku we Wrocławiu.

Plakat festiwalu 14. T-Mobile Nowe Horyzonty, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat festiwalu 14. T-Mobile Nowe Horyzonty, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatora)

O filmach, które walczą w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty debatować będą: Tomasz Wasilewski –  autor nagrodzonego na TNH rok temu głośnego filmu Płynące wieżowce, przedstawiciel nowego kina greckiego Syllas Tzoumerkas – reżyser Ojczyzny, pokazywanej w konkursie w 2011 roku, argentyński reżyser Leonardo Brzezicki – autor pokazywanego rok temu filmu Noc, Christian Jeune – Head of Film OfficeFestiwalu Filmowego w Cannes oraz Martin Schweighofer – Dyrektor Zarządzający Austrian Film Commission. W tym konkursie nagrody przyzna również festiwalowa publiczność oraz jury złożone z krytyków zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI w składzie: Bhaichand Patel (Indie), Engin Ertan  (Turcja) oraz Bartosz Żurawiecki (Miesięcznik Kino).

W Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce nagrodę przyzna Jury w składzie: Inge de Leeuw – selekcjonerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie, Yael Bartana – izraelska artystka multimedialna, Zachary Heinzerling – znakomity amerykański dokumentalista, nominowany do Oscara za film Piękna i Bokser; oraz Wojciech Bąkowski – polski artysta, który będzie miał podczas festiwalu przegląd swojej twórczości.

Konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych jurorować będą Christoph Girardet i Matthias Müller – bohaterowie tegorocznej retrospektywy, artystka wizualna oraz graficzka i malarka Izabella Gustowska. Jurorami w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych będą Claudette Godfrey –selekcjonerka sekcji krótkich filmów festiwalu South by Southwest (SXSW), Johan Oettinger – duński reżyser filmów animowanych i teledysków oraz Olaf Möller – selekcjoner Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen i krytyk filmowy.

W nowej sekcji Powiększenie, która przeznaczona jest dla twórców filmowych i artystów wizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska jurorami będą: Kamila Wielebska – kuratorka w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej – Łaźnia i krytyczka sztuki, reżyser filmowy Bartosz Warwas (Jaskółka) oraz Jan Pelczar – dziennikarz filmowy wrocławskiego Radia RAM.+

14. T-Mobile Nowe Horyzonty
od 24 lipca do 3 sierpnia 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz