• 2014-07-17

Płynna improwizacja | Obszar tańca

18 lipca o godzinie 20.30 w Teatrze Barakah odbędzie się cykl spektakli Obszar tańca, prezentujących taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego, spektrum tańca współczesnego od choreografii po improwizację strukturalną.

Iwona Olszowska, fot. Zofia Bejomo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Iwona Olszowska, fot. Zofia Bejomo (źródło: materiały prasowe organizatora)

W spektaklu tanecznym zobaczymy Alicję Miszczor- Jobdę, Iwonę Olszowską, Małgorzatę Werbińską. Za muzykę odpowiedzialny jest Marcin Janus, a główną choreografką i pomysłodawczynią spektaklu jest Barbara Bujakowska.

Barbara Bujakowska – tancerka, choreografka i pedagożka związana z Krakowem. Urodziła się w roku 1983 w podkrakowskich Proszowicach. Taniec studiowała na Anton Bruckner Privatuniversität w Linz w Austrii oraz w ramach programu przygotowawczego szkoły SEAD w Salzburgu, wcześniej była uczennicą Studia Baletowego przy Operze Krakowskiej, uprawiała też gimnastykę sportową.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST od 1989 roku, Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu w Krakowie.

Alicja Miszczor-Jobda – tancerka, improwizatorka, instruktorka tańca współczesnego, improwizacji w tańcu, gimnastyki i tańca dla seniorów, stretchingu i świadomości ciała oraz pilates dance. Od 2008 roku związana z Eksperymentalnym Studiem Tańca (Iwona Olszowska). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Citys w Krakowie (2013).

Płynna improwizacja – Obszar Tańca
18 lipca 2014 roku, godz. 20.30
Teatr Barakah
Kraków

Dodaj komentarz