Uwaga: świeżo malowane – Dariusz Grajek w Galerii DNA

Od 24 lipca w Galerii DNA w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Dariusza Grajka pt. Świeżo malowane… Na ekspozycji będzie zaprezentowany cykl najnowszych prac artysty, nawiązujących dialog z historią malarstwa.

Dariusz Grajek, „Manhattan” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dariusz Grajek, „Manhattan” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dariusz Grajek pochodzi z Poznania, gdzie ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych. O własnym procesie twórczym artysta mówi:

Malowanie jest moją formą wypowiedzi. Przystępując do malowania idę jakby na wojnę. Zabieram z sobą broń. Staram się nie brać jeńców. Tylko oczyszczam swoje pole i próbuje zdobyć to coś!

Głównym tematem wystawy Grajka w Galerii DNA jest swoisty dialog z klasycznym malarstwem europejskim. Malując obrazy na temat obrazów artysta włącza się w rozważania odnośnie granic malarstwa, przyszłości malarstwa, kresu malarstwa. W rezultacie twórczych eksperymentów artysta dochodzi do wniosku: Nie zgadzam się, że malarstwo się skończyło. Jeszcze można na bazie kontynuacji tradycji znaleźć własną drogę nowego kształtowania malarstwa.

Oprócz idei i kontekstów, nie mniej ważną rolę grają środki wyrazu, jakie stosuję Dariusz Grajek w swojej twórczości. Miękka i płynna deformacja kształtów, ekspresyjny koloryt oraz nieco baśniowa atmosfera jego obrazów przenosząca widza w inny – bardziej radosny i wolny – świat.

Dariusz Grajek, Świeżo malowane
Wernisaż: 24 lipca 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 24 sierpnia 2014 roku
Galeria Sztuki DNA, Sky Tower
Wrocław

Dodaj komentarz