• 2014-07-16

Woody Allen w blasku księżyca

Od 22 sierpnia w polskich kinach będzie można oglądać Magię w blasku księżyca. Film wyreżyserował Woody Allen.

„Magia w blasku księżyca" Woody Allen, Kino Świat (źródło: materiały dystrybutora)

„Magia w blasku księżyca" Woody Allen, Kino Świat (źródło: materiały dystrybutora)

W filmie plejada doskonałych aktorów. W główną rolę wcielił się Colin Firth. Obok niego można będzie zobaczyć Emmę Stone, Marcia Gay Harden, Simon McBurney, Eileen Atkins. Woody Allen powiedział o swoim filmie

Ten scenariusz przeleżał w mojej szufladzie całe wieki. Wiedziałem, że to świetna historia, ale miałem spory problem w umiejscawianiem jej akcji we współczesności. Gdy wpadłem na pomysł, że mogłaby się ona rozgrywać we Francji, około 1920 roku, wszystko z miejsca nabrało sensu.

Chińczyk Wei Ling Soo jest znanym iluzjonistą. Mało kto wie, że za jego sceniczną maską kryje się arogancki Anglik – Stanley Crawford. Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge. Na miejscu udaje zamożnego biznesmena, bo chce zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium – Sophie Baker, która to rzekomo potrafi czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie, a próbka niezwykłych zdolności medium na dobre zachwieje wszystkim, w co dotychczas wierzył.

Magia w blasku księżyca
Reżyseria: Woody Allen
Występują: Colin Firth, Emma Stone, Simon McBurney, Eileen Atkins, Marcia Gay Hardem
Dystrybutor: Kino Świat
Polska premiera 22 sierpnia 2014 roku

Dodaj komentarz