• 2014-07-16

Drum Fest – jazz, rock, classics, blues, ethnic, fusion

Od września do listopada w pięciu polskich miastach odbywać się będzie prestiżowa impreza muzyczna Międzynarodowy Festiwal Drum Fest.

Międzynarodowy Festiwal Drum Fest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Drum Fest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna 23 edycja festiwalu, który odbywać się będzie na przełomie września, października i listopada pozwoli mieszkańcom Opola, Wrocławia, Gliwic, Chorzowa i Katowic na bliskie spotkania z muzykami z pierwszych stron światowej prasy muzycznej.

Do największych sław należy zaliczyć: pierwszą damę światowej marimby, japońską kompozytorkę i instrumentalistkę Keiko Abe, legendarnego perkusistę kultowego zespołu Cream, Gingera Bakera, który wystąpi z kwartetem pod nazwą Ginger Baker’s Jazz Confusion, Super Trio HBC – fenomenalną formację gigantów stylu jazz fusion, koncerty Pain Of Salvation – szwedzkiej grupy muzycznej zaliczanej do czołówki europejskiego progresywnego rocka/metalu, oraz jedyny w Polsce koncert amerykańskiego zespołu Spock’s Beard, grającego fuzję wielu stylów muzycznych, przekraczających bariery rocka wplątując muzykę poważną, fusion, jazz, popową balladę i muzykę latynoską.

Po raz pierwszy podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Marimbowy, w jury którego zasiądą m.in. Keiko Abe, Mark Ford, Paul Rennick oraz Federic Macarez.

Udział w pracach jury światowej sławy instrumentalistki jaką jest Keiko Abe spowodował, że niedługo po ukazaniu się tej informacji organizatorzy Drum Festu otrzymali wiele zgłoszeń z całego niemal świata – z USA ponad 20 , kilka z Japonii, Belgii, Niemiec.

Kolejnym konkursem, który od kilku już lat odbywa się podczas Drum Festu, a który w tym roku otrzyma nową szatę to Young Drum Hero – konkurs przeznaczony dla wszystkich młodych, jeszcze nie znanych perkusistów z całego kraju.

Pierwszy raz podczas tegorocznego Drum Festu odbędzie się natomiast wręczanie nagród Polskiego Przemysłu Perkusyjnego – Eugeniusze. Nazwa ta wzięła swój rodowód od imienia genialnego amerykańskiego perkusisty Gene Krupy. Ten emigrant z Polski położył fundamenty pod współczesny styl gry na zestawie perkusyjnym i w USA jest traktowany jak ojciec chrzestny współczesnej perkusji.

Międzynarodowy Festiwal Drum Fest
Wrzesień, październik, listopad 2014
Opole, Wrocław, Gliwice, Chorzów, Katowice

Dodaj komentarz