• 2014-07-16

Miasto movie na Ponikwodzie

17, 24, 31 lipca oraz 7 sierpnia o godz. 21.00 na boisku sportowym przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej odbędą się seanse Miasto movie na Ponikwodzie.

„Karmel” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Karmel” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program na lipiec:

  • 17 lipca, godz. 21.00 – Elling – reż. Petter Naess, czas 89′, 2001 r.
  • 24 lipca, godz. 21.00 – Słoneczne miasto – reż. Martin Sulik, czas 95′, 2005 r.
  • 31 lipca, godz. 21.00 – Erratum – reż. Marek Lechki, czas 90′, 2010 r.
  • 7 sierpnia, godz. 21.00 – Karmel – reż. Nadine Labaki, czas 95’, 2007 r.

Przed każdym pokazem, o godz. 20.30 odbywają się seanse Miasto movie dzieciom czyli filmowe wieczorynki.

Opisy:

Elling – znakomity komediodramat, skrojony według najlepszych skandynawskich wzorców. Historia tytułowego Ellinga, zagubionego, skrycie marzącego o karierze poety, samotnika i ekscentryka, który spotyka na swojej drodze równie niedostosowanego społecznie Kjella. Dwaj skrajnie różni mężczyźni muszą zamieszkać razem na jakiś czas w ramach społecznego programu, jak wprowadza rząd Norwegii. Co z tego wyniknie warto się przekonać samemu.

Słoneczne miasto – kino czeskie znane jest z umiejętności pokazywania społecznych problemów przez pryzmat komediowy czy też satyryczny. Słoneczne miasto to z jednej strony gorzki obraz ludzi pozbawionych pracy, perspektyw a niekiedy nawet środków do życia, z drugiej zaś bardzo ciepła i pokrzepiająca opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu utraconej nadziei. Warto zobaczyć jakie filmy kręcą nasi południowi sąsiedzi, gdyż potrafią to robić naprawdę dobrze.

Erratum – ten bardzo kameralny i wyciszony obraz znalazł się w gronie najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Marek Lechki obsadza w roli głównej Tomasza Kota (dawno nie widzianego w roli innej niż komediowa) aby opowiedzieć historię człowieka który wraca na chwilę na stare śmieci, do rodzinnego miasta. Główny bohater musi na 2 dni wyjechać z Warszawy do rodzinnego Szczecina, z którego uciekł w młodości zostawiając samotnego ojca oraz starych przyjaciół. Jak wypadnie konfrontacja z duchami przeszłości i czy czas leczy wszystkie rany? o tym m.in. opowiada Erratum.

Karmel – akcja tego zjawiskowego filmu dzieje się w Bejrucie, a konkretnie w salonie urody dla kobiet prowadzonym przez główną bohaterkę Layalę (w tej roli sama reżyserka Nadine Labaki). Jest to miejsce spotkań kilku kobiet, w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i sytuacji życiowej. W salonie Layali wszystkie one czują się jednak swobodnie, jest to dla nich swoisty azyl, przestrzeń do szczerej rozmowy, śmiechu, ale bywa także miejscem prawdziwego życiowego wsparcia. Labaki tworzy swoją historię w sposób niezwykle subtelny, pięknie łącząc dyskretny humor z poważniejszym kontekstem. Karmel to film o kobietach, ale skierowany nie tylko do kobiet. Każdy spragniony oryginalnego kina widz doceni jego zalety.

Organizatorzy: Warsztaty Kultury, Rada Dzielnicy Ponikwoda
Projekt realizowany jest w ramach programu Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina.

Miasto movie na Ponikwodzie
17, 24, 31 lipca oraz 7 sierpnia 2014 r. o godz. 21.00
Boisko sportowe przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej
Lublin

W przypadku niepogody seanse zostaną przeniesione. Informacje o zmianie miejsca będą się pojawiać na bieżąco na stronach organizatorów.

Dodaj komentarz