• 2014-07-15

Zamkowe kino plenerowe: Film pod chmurką

18 lipca o godzinie 21.30 na parkingu przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbywać się będzie zamkowe kino plenerowe Zrób sobie wakacje. 

„Noc Żywych Trupów", reż. George Romero (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Noc Żywych Trupów", reż. George Romero (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wakacje bywają różne. Deszczowe albo słoneczne, wymarzone lub wymuszone, niezapomniane oraz takie, o których nie chce się pamiętać. Różne też bywają pomysły na ich spędzenie, ale jedno pozostaje niezmienne: wakacje to czas, na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Co zrobić więc, kiedy nasze wakacyjne plany muszą pozostać przede wszystkim w sferze marzeń?

Parking przed Centrum Kultury Zamek zamieni się w przestrzeń dla kinomanów. Tym razem klasyka horroru.

Sonda o kobietach, reż. Mateusz Głowacki, Polska, 2012, 30’
Film o kobietach opowiedziany z punktu widzenia młodych mężczyzn. To lekki i humorystyczny obraz młodego pokolenia, który potwierdza, że płeć piękna stanowi dla mężczyzny tajemnicę, której odgadnąć nie sposób.

Noc żywych trupów, reż. George Romero, USA, 1968, 96’
Film był przełomem, zarówno dla kina grozy, jak i kina w ogóle. Wielu uważa, że film Romera zapoczątkował nowożytną epokę horroru, charakteryzującą się tym, iż tego typu kino zapewnia widzowi nie tylko rozrywkę na mocnym poziomie, ale znaleźć można w nim także elementy krytyki społeczeństwa i polityki.

Kino plenerowe Zrób sobie wakacje
18 lipca 2014 roku
Centrum Kultury Zamek
Poznań

Dodaj komentarz