Czarodziejski flet: Opera na Targu Węglowym

19 lipca o godzinie 20.00 na Targu Węglowym w Gdańsku zostanie pokazany zapis plenerowego spektaklu Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionego w 2013 roku na Jeziorze Bodeńskim w Bregencji.

Opera na Targu Węglowym, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opera na Targu Węglowym, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opera prezentowana będzie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, na ekranie diodowym ustawionym na Targu Węglowym, a towarzyszyć jej będzie komentarz operowego eksperta Jerzego Snakowskiego oraz Katarzyny Hołysz, sopranistki i mezzosopranistki współpracującej m.in. z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Łódzką i Operą Bałtycką.

Wyboru opery dokonali widzowie i czytelnicy portalu Trójmiasto. W internetowym głosowaniu wygrał Czarodziejski flet z przewagą 34% głosów za.

Spektakl bez gwiazdorskiej obsady, ale czy tylko gwiazdy potrafią śpiewać? Ta inscenizacja czarodziejskiej opery Mozarta powinna przypaść do gustu zarówno pokoleniom wychowanym na Szancerze, jak i tym, które gustują w Tolkienie. To widowisko totalne, które rozgrywa się na lądzie, wodzie i w powietrzu. Są tu i potężne lalki, i akrobacje, i pirotechnika, i nurkowie, i unosząca się w powietrzu Królowa Nocy. Pomimo mnogości środków scenicznych czuć żelazną rękę reżysera, poważne podejście do muzyki a także to, że i realizatorzy, i wykonawcy, i co najważniejsze także publiczność mieli niesamowitą frajdę tworzyć i oglądać tę inscenizację.

Jerzy Snakowski

Spektakl Czarodziejski flet
19 lipca 2014 roku, godz. 20.00
Targ Węglowy
Gdańsk

Dodaj komentarz