Z kartą w kieszeni zawsze pewniej

Posiadacze kart kredytowych bardzo dobrze znają ich wartość. Nie chodzi tutaj o limit, ale o fakt, że mamy ją w kieszeni i możemy użyć w razie nieoczekiwanej sytuacji.

Z kartą w kieszeni zawsze pewniej (źródło: materiały prasowe Vanquis.pl)

Z kartą w kieszeni zawsze pewniej (źródło: materiały prasowe Vanquis.pl)

Jeśli byśmy zapytali ludzi na ulicy, co im ułatwia życie większość z nich wymyślała by skomplikowane historie, jednakże mało kto wpadłby na myśl, iż biorąc pod uwagę rzeczywistość, to Vanquis pożyczka na korzystnych warunkach ułatwia życie tysiącom Polaków. Co prawda korzystanie z karty nie jest konieczne, ale liczy się to, iż jako ludzie nie wiedzący tego, co wydarzy się jutro mamy pewnego rodzaju zaplecze finansowe.

Miesiące bywają różne

Z doświadczenia wiemy, że bywa miesiąc, iż z zarobionych pieniędzy możemy nawet trochę odłożyć, a niejednokrotnie jest tak, że pod jego końcem liczymy każdy grosz. Co począć, kiedy wypada nieoczekiwana sytuacja np. ktoś z rodziny potrzebuje szybkiej wizyty i leczenia u specjalisty, musimy nagle wyjechać, kupić coś co nie było w planach itp. Nie posiadając karty kredytowej stoimy pod ścianą i zupełnie nie wiemy co zrobić. Pierwsze myśli, to pożyczka od bliskich lub pożyczka w jakimś punkcie trudniącym się przyznawaniem chwilówek itp. Jednak czy dobrym rozwiązaniem jest biegać od jednych do drugich i prosić o daną sumę pieniędzy? Otóż za sprawą karty kredytowej nikt nie musi wiedzieć, że w tym miesiącu właśnie zabrakło nam kilkaset czy nawet kilkanaście złotych.

Pomoc w potrzebie

Niektórzy niesłusznie obawiają się kart kredytowych. Nie można popaść w długi, jeśli kartę będziemy traktować tylko i wyłącznie jako pomoc w nagłych przypadkach. Nadbierając przysłowiowe dwieście złotych, których nie mamy w portfelu, a zakup czegoś jest koniecznością oddajemy owe pieniądze w ustalonym przez bank terminie. Z reguły jest to okres wystarczająco długi, aby spokojnie i bezproblemowo wywiązać się z kredytu. Niestety, osoby które każdego miesiąca nie liczą się z wydawaniem swoich wolnych środków i dodatkowo nadbierają limity z karty na własne żądanie popadają w zadłużenia. Karta zatem jest idealnym pomysłem dla ludzi odpowiedzialnych.

Dodaj komentarz