Marta Misiuro z Melancholią w lustrze

Od 15 lipca w Gdańskim Archipelagu Kultury Wyspa Skarbów będzie można oglądać wystawę prac Marty Misiuro pt. Melancholia w lustrze.

Autorka pracy: Marta Misiuro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Marta Misiuro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Misiuro, ur 1977, gdynianka, absolwentka Państwowej Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie. Od lat prowadzi własną pracownię plastyczną, w której łączy sztukę z formą użytkową. Ilustracje wkradają się do biżuterii i ubrań. Wytapia ze szkła nowatorską techniką, ale zawsze z pod szkła zerkają na nas duże oczy jej postaci o przenikliwym spojrzeniu, budzącym w ludziach różne emocje. Przeniesienie sztuki do codziennego użytku jest nieprzypadkowe. Artystce chodzi o przybliżenie sztuki do naszego życia. Dziś jednak pragnie pokazać nam to co w jej twórczości najważniejsze, malarstwo i rysunek, o swoich pracach mówi tak:

Dzieciństwo jest radością, jakie by nie było, a jego wspomnienie jest melancholią. Pragnę uchwycić refleksję w spojrzeniu, naiwną mądrość i jej ulotność. W prostej, symbolicznej scenerii mali bohaterowie opowiadają tylko patrząc swoje historie… bez grymasu, z powagą, każde oczy, każdego dnia mówią nam inną i nieuchwytną opowieść.

Marta Misiuro, Melancholia w lustrze
Wernisaż: 15 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 27 lipca 2014 roku
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo

Dodaj komentarz