Andrzej Frydrych z muzycznych inspiracji

Od 16 lipca w Galerii Wystaw Czasowych w Muzeum Miasta Łodzi będzie można oglądać wystawę prac Andrzeja Frydrycha pt. Słyszenie – forma widzenia.

Andrzej Frydrych, „Słyszenie – forma widzenia”, plakat, Muzeum Miasta Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Frydrych, „Słyszenie – forma widzenia”, plakat, Muzeum Miasta Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa jest formą syntezy sztuk wynikających z muzycznych inspiracji autora. Jest jednocześnie realizacją indywidualnego projektu badawczego zrealizowanego ze środków Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki. Andrzej Fydrych zrealizował cykl malarski będący subiektywną refleksją nad własnymi kompozycjami muzycznymi mającymi swoje źródła w muzyce elektronicznej. Wystawie malarstwa towarzyszyć będzie audiowizualna prezentacja bezpośrednio odnosząca się do ekspozycji malarskiego cyklu. Muzyka stanowi nierozłączną część wystawy.

Andrzej Fydrych (urodzony w 1983 r. w Łodzi) – w 2009 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej prof. Andrzeja M. Bartczaka. Aneks w Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Ledera oraz w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. W roku 2010 podjął pracę dydaktyczną w macierzystej Uczelni na Wydziale Grafiki i Malarstwa jako asystent prof. Andrzeja Mariana Bartczaka w Pracowni Malarstwa I Otwarta księga. Zajmuje się grafiką warsztatową i malarstwem. Brał udział w 30 wystawach zbiorowych i 9 indywidualnych

Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: Międzynarodowego Biennale Grafiki CAIXANOVA, Ourense, Hiszpania; Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Polska; Międzynarodowego Centrum Grafiki Artystycznej KAUS, Urbino, Włochy; Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Polska oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. Włoszech, Hiszpanii, Irlandii Północnej, Norwegii.

Kurator: Andrzej Fydrych

Andrzej Fydrych, Słyszenie – forma widzenia
Wernisaż: 15 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 17 sierpnia 2014 roku
Galeria Wystaw Czasowych
Muzeum Miasta Łodzi

Dodaj komentarz