• 2014-07-12

Wystawa zdjęć Radka Polaka Zawód: fryzjer

Zawód: fryzjer to niezwykły reportaż przygotowany przez znakomitego fotografa Radka Polaka. Jego premiera towarzyszy tegorocznej edycji Sieradz Open Hair Festival, która trwać będzie od 18 do 20 lipca.

Stefan Baryga, fryzjer od 1967 r., jeden z bohaterów reportażu „Zawód: fryzjer”

Stefan Baryga, fryzjer od 1967 r., jeden z bohaterów reportażu „Zawód: fryzjer”

Za pośrednictwem wystawy fotograficznej „Zawód: fryzjer. Strażnicy pamięci” widzowie wyruszą w sentymentalną podróżą w przeszłość do świata znikających powoli tradycyjnych zakładów fryzjerskich. Nie zabraknie także stałych punktów festiwalowego programu: bicia rekordu w jednoczesnej stylizacji fryzur, wyborów Miss Open Hair. Będą koncerty, spektakle i prezentacje mistrzów grzebienia.

Radek Polak opowiada o swoim reportażu:

Zakłady fryzjerskie przypominają mikrokosmosy, które istnieją od kilkudziesięciu lat, mają swoją historię podobnie, jak wszystkie znajdujące w nich przedmioty i przychodzący do nich  ludzie. Właścicieli łączą wieloletnie relacje z klientami. Gdy wchodzisz do takiego miejsca stopniowo zaczynasz je odkrywać, zaglądasz pod kolejne warstwy, eksplorujesz ten świat coraz głębiej. [...] Ostatnio obiektyw kieruję także na mini grupy społeczne, szukam
współczesnych plemion. Zastanawiam się, co łączy ludzi, sprawia, że skupiają się wokół jakiejś idei, miejsca. Dlatego odwiedzając zakłady fryzjerskie patrzyłem na nie przez pryzmat związanych z nimi ludzi.

Wystawa zdjęć Radka Polaka Zawód: fryzjer w ramach Sieradz Open Hair Festival
18 – 20 lipca 2014 r.,
Foyer Teatru Miejskiego w Sieradzu, u. Dominikańska 19,
Sieradz

Dodaj komentarz