• 2014-07-12

Rozpoczynają się koncerty organowe w Jastarni

Miłośnicy organów także w 2014 roku mają w czym wybierać. Kolejną propozycją wśród organowych przystanków Gdańskiego Lata Muzycznego jest Jastarnia. W tym sezonie koncerty rozpoczną się już 10 lipca i potrwają aż do 14 sierpnia.

Arno Hartmann, jeden z wykonawców na koncertach organowych w Jastarni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arno Hartmann, jeden z wykonawców na koncertach organowych w Jastarni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zadbali zarówno o bogaty repertuar, jak i udział doskonałych wykonawców z Polski i zagranicy. Dodatkowo, nastrojowe brzmienie organów podkreślają urokliwe wnętrza kościoła w Jastarni. W tym roku, do Jastarni przyjadą organiści najwyższej klasy prosto z Niemiec, Włoch i Węgier.

W propozycjach repertuarowych znalazły się zarówno kompozycje znanych twórców, jak i tych, których utwory gra się znacznie rzadziej. Usłyszymy Bacha, Brahmsa, Chopina czy Nowowiejskiego. Melomani będą mieli szansę zapoznać się z nazwiskami całkiem nowymi: Lemmens, Mailly, Cminetti, Farkas,Morandi, Vierne, Hakim i wielu innych. Atrakcyjność poszczególnych programów podnosi fakt, że każdy organista układał go według swojego pomysłu. Indywidualny charakter występów pozwoli pomorskim melomanom oraz turystom poznać artystów dzięki ich muzycznym upodobaniom.

Koncerty organowe w Jastarni
10 lipca – 14 sierpnia 2014 r., każdy czwartek o godz. 19.00
Kościół Nawiedzenia NMP, ul. Stefańskiego 32
Jastarnia

Dodaj komentarz