• 2014-07-12

Festiwal Europeada w tym roku zawita do Polski

Już 23 lipca centrum Kielc zostanie zaludnione przez tysiące nietypowo ubranych osób. W mieście stanie 10 scen, na których odbędą się setki występów. Co to takiego? To Europeada – wielki folkowy festiwal. Impreza co roku gości w innym państwie, a w 2014 r. po raz pierwszy zawita do Polski.  W ramach Europeady do Kielc przyjedzie ok. 3500 występujących z ponad 20 państw Europy.

Kapela Ciekoty, jeden z uczestników tegorocznej Europeady (źródło: materiał prasowe organizatora)

Kapela Ciekoty, jeden z uczestników tegorocznej Europeady (źródło: materiał prasowe organizatora)

Pierwszego dnia na kieleckim Rynku odbędzie się koncert. Będzie to Wieczór Powitalny (start o godz. 18) podczas której Prezydent Kielc – Wojciech Lubawski powita uczestników Festiwalu. W trakcie Wieczoru będzie można oglądać występy najlepszych świętokrzyskich kapel i zespołów ludowych
przeplatanych pełnymi humoru zapowiedziami wodzireja.Później na scenie pokażą bardzo różnorodne grupy taneczne – od break dance po balet inspirowany tańcami słowiańskimi.

24 lipca ruszą sceny miejskie zlokalizowane w obszarze deptaku – ul. Sienkiewicza, a wieczorem nastąpi uroczyste otwarcie Europeady w Amfiteatrze Kadzielnia.W piątek 25 lipca będą miały miejsce dwa koncerty tematyczne: koncert grup dziecięcych na Rynku oraz Wieczór Chórów w Kieleckim Centrum Kultury.

Zespół KTT (żródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół KTT (żródło: materiały prasowe organizatora)

W sobotę  26 lipca, w godz. 15-18 zespoły będą się prezentować podczas uroczystej parady miejskiej. wieczorem zapraszamy na Rynek na wielki bal Europeady – otwarty dla wszystkich. Festiwal zakończy ceremonia zamknięcia 27 lipca, która odbędzie się w Amfiteatrze Kadzielnia.

Europeada to wspaniała możliwość poznania tradycyjnej muzyki, strojów i tańca 20 państw europejskich w jednym miejscu a także okazja do dzielenia się naszą polską kulturą. W ramach Europeady w Kielcach zostanie także zorganizowany Jarmark z rękodziełem i tradycyjnymi produktami a także wiele imprez towarzyszących.

Festiwal Europeada,
23–27 lipca 2014 r.
Kielce

Dodaj komentarz