• 2014-07-12

Co miasto widziało? Rodzinna gra historyczna w Białymstoku

Jaką historię o dawnym Białymstoku opowiedziałby Pałac Branickich albo Pies Kawelina? Na to pytanie poszukają odpowiedzi w niedzielę 13 lipca uczestnicy nowych zajęć przygotowanych przez Muzeum Wojska w Białymstoku.

„Co miasto widziało?” – okładka (źródło: materiały prasowe)

„Co miasto widziało?” – okładka (źródło: materiały prasowe)

W ramach Rodzinnej Niedzieli Muzeum zaprasza na specjalne warsztaty w przestrzeni miejskiej. Jest to propozycja zajęć zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, łącząca spacer po centrum miasta z ciekawymi zadaniami. Uczestnicy, posługując się starymi fotografiami, spróbują znaleźć miejsca, w których zostały one wykonane. Zastanowią się, co mógł widzieć Pałac Branickich w okresie międzywojennym oraz jaką postawę przyjąłby Marszałek Józef Piłsudski, gdyby nagle ożył i zszedł z cokołu pomnika na Rynku Kościuszki. Dodatkowo będą malować, rysować, opowiadać, ćwiczyć i na nowo poznawać swoje miasto.

Zbiórka 13 lipca (niedziela) o godzinie 14.00 w Muzeum Wojska przy ul. J. Kilińskiego 7. Zajęcia trwać będą do godziny 16.00. Koszt: 5 zł od osoby. Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona).

Co miasto widziało?
13 lipca 2014 roku, godz. 14.00–16.00
Muzeum Wojska w Białymstoku

Dodaj komentarz