• 2014-07-12

Kreatywny weekend w Centrum Hewelianum

Prawie każdy ma w domu plastikowe butelki. W weekendowym kąciku warsztatowym animatorzy Centrum Hewelianum podpowiedzą, jak zrobić z nich pomysłowe zabawki. Gdańskie centrum nauki zaprasza w sobotę i niedzielę na wspólne konstruowanie latającej bili oraz moc innych atrakcji.

Wykonana z plastikowej butelki latająca bila (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykonana z plastikowej butelki latająca bila (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już drugi weekend w ramach akcji Atrakcje na wakacje 2014. W godz. od 10.00 do 17.00 odwiedzający weekendowy kącik warsztatowy zrobią kolorowe zabawki zgodnie z ideą recyklingu, bo z wykorzystaniem butelek po napojach. Zabawkę można wykonać samodzielnie, jednak aby się nią pobawić, warto znaleźć kogoś do pary.

Atramentowe sztuczki i rozpoznawanie kształtów zwierząt w kolorowych kleksach to propozycja dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat w ramach zajęć z Kleksografii w Laboratorium Pana Kleksa. Specjalnie na prośbę gości Centrum Hewelianum kontynuuje także loty kleksolotem w Kosmos. W weekendy o godz. 11.30 zaczyna się Kleksografia, a o 13.00 – zajęcia Kleks w Kosmosie.

W sobotę o godz. 11.00 można odkrywać tajemnice historii Góry Gradowej. Przewodnik w historycznym mundurze oprowadzi po obiektach i zakamarkach na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Opowie o dziejach Fortu Góry Gradowej i poczęstuje historycznymi ciekawostkami.

W związku z odbywającym się na terenie Centrum Hewelianum festiwalem FETA przez cały weekend wystawy interaktywne czynne będą w godzinach od 10.00 do 21.00.

Atrakcje na wakacje 2014 w Centrum Hewelianum
12 13 lipca 2014 r.
Centrum Hewelianum, ul. Gradowa 6
Gdańsk

Dodaj komentarz