Wielogatunkowy Festiwal Symphonia | Sztuka integruje i otwiera!

14 września w Łodzi odbędzie się I Wielogatunkowy Festiwal Symphonia, na którym obowiązuje pełna swoboda twórcza, oraz dowolność tematyczna w każdej kategorii.

I Wielogatunkowy Festiwal Symphonia (źródło: materiały prasowe organizatora)

I Wielogatunkowy Festiwal Symphonia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Symphonia to promocja talentów, a także działaczy artystycznych. Nie ma ograniczeń wiekowych, co więcej, impreza jest otwarta na każdą formę sztuki.

Motywem przewodnim jest pojęcie integracji wszystkich środowisk i jednostek społecznych. Osób dotkniętych wszelkimi zaburzeniami o podłożu psychosomatycznym, osób niepełnosprawnych, jak i borykających się z problemem uzależnienia w szerokim pojęciu, dzieci i młodzieży z ośrodków i domów wychowawczych, w tym również osób bezdomnych.

Bo życie to symfonia ludzkich serc – przytoczony cytat stanowiący jednocześnie główne motto festiwalu nawiązuje do jego nazwy i w sposób metaforyczny kwituje ideę projektu. Sztuka integruje i otwiera, ukazuje rzeczywistość w nowym świetle, naucza harmonii ducha, feerią dźwięków, sekwencją kroków, paletą gestów. Ten świat niejednokrotnie staje się fundamentem w procesie samo leczenia zaburzeń osobowości.

Festiwal składać się będzie z dwóch części wystawowej i koncertowej. Impreza rozpocznie się wernisażami prac plastycznych i fotograficznych wybranych uczestników. W części wystawowej pojawią się również ekspozycje wierszy w kategorii literackiej, w tym wiersze stu niepełnosprawnych twórców z koła poetów i pisarzy Kamena.

Popołudniową porą przewidziane są występy taneczne w kategorii scenicznej oraz koncerty zgłoszonych 10 zespołów, twórców indywidualnych. Większość uczestników to amatorzy z pasją, dlatego dodatkowym celem jest ukazanie ich naturalnego talentu i zaangażowania w kierunku twórczego rozwoju.

I Wielogatunkowy Festiwal Symphonia
14 września 2014 roku
Łódź

Dodaj komentarz