Renzo Martens z Enjoy Poverty w Arsenale

17 lipca w Galerii Arsenał w Białymstoku w ramach projektu sztuka/globalizacja odbędzie pokaz filmu Renzo Martensa pt. Enjoy Poverty.

Renzo Martens, „Enjoy poverty” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Renzo Martens, „Enjoy poverty” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Renzo Martens, podróżując przez dwa lata po Demokratycznej Republice Kongo, konstruuje tezę o biedzie jako produkcie, który może zostać wykorzystany przez rdzennych mieszkańców Kongo. Pojawia się tutaj między innymi ciekawy wątek wykluczenia, jako formy kapitału kulturowego.

Po filmie odbędzie się dyskusja, moderowana przez Andrzeja Bajguza.

Interdyscyplinarny projekt sztuka/globalizacja powstał z inicjatywy Fundacji Słowa i Rzeczy we współpracy z Galerią Arsenał w Białymstoku. Ma na celu ukazanie istoty relacji między sztuką współczesną a globalizacją. Rozpoczyna się cyklem projekcji filmowych prezentowanych w Galerii Arsenał przy ul. Mickiewicza 2.

Selekcja tytułów filmów została dokonana w oparciu o wspólny mianownik, jakim jest osoba twórcy oraz treść dzieła. Każdy z filmów został stworzony przez artystę sztuk wizualnych o ugruntowanej pozycji i ukazuje w krytyczny sposób nieoczywistość relacji między globalizacją a sztuką. Filmy były wcześniej prezentowane na biennale, jak również na licznych festiwalach filmowych.

Renzo Martens, Enjoy Poverty
W ramach projektu sztuka/globalizacja
Projekcja filmu odbędzie się 17 lipca 2014 roku o godzinie 18.30
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz