• 2014-07-11

Konkurs dla młodych kompozytorów muzyki filmowej

Rusza 2. edycja międzynarodowego konkursu dla młodych kompozytorów muzyki filmowej i nabór na jedyne w Polsce Master Classes w Alvernia Studios.

Garry Schyman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Garry Schyman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zapraszamy twórców muzyki filmowej do rywalizacji o statuetkę FMF Young Talent Award. Spośród zgłoszonych utworów jury obradujące pod przewodnictwem Daniela Carlina, dyrektora prestiżowej katedry Scoring for Motion Pictures & Television na Uniwersytecie Południowej Kalifornii: Thornton School of Music (USC), wybierze zwycięską suitę, która zabrzmi podczas Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej na 100-lecie Amerykańskiego Związku Kompozytorów ASCAP 28 września w Hali Ocynowni Arcelor Mittal Poland.

Zadanie konkursowe polega na skomponowaniu fragmentu utworu do trailera BioShock Infinite. To nieprawdopodobnie dopracowana graficznie i tworzona przy pomocy technologii Unreal Engine 3 gra akcji, w której gracz porusza się z obrazem widzianym z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł jest spin-offem serii BioShock wyprodukowanym przez cenione studio Irrational Games (BioShock, System Shock 2), które zastosowało w tej grze zaawansowaną sztuczną inteligencję, pozwalającą kierowanym przez komputer postaciom na większą interakcję z otaczającym je światem.

Jak dotąd tytuł sprzedał się w sześciu milionach egzemplarzy. Jego akcja toczy się w alternatywnym nieco surrealistycznym świecie lat 20-tych XX wieku w podniebnym mieście Columbia. Główny bohater, prywatny detektyw Booker DeWitt, próbuje odnaleźć i wydostać stamtąd kobietę imieniem Elizabeth, o którą rywalizują dwie wrogie frakcje władzy. Kompozytorem muzyki do gry jest Garry Schyman. Będzie on także członkiem krakowskiego jury konkursu szukając partytury najlepiej oddającej złożony i nieprzewidywalny świat BioShock Infinite.

Nagrodą główną w konkursie jest statuetka FMF Young Talent Award zaprojektowana przez krakowskiego artystę Stanisława Juszczaka oraz publiczne wykonanie na żywo zwycięskiego utworu przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Diego Navarro podczas tegorocznej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej: FMF świętuje 100-lecie ASCAPu, która odbędzie się 28 września 2014 roku. Dodatkowo laureatom trzech pierwszych miejsc w konkursie organizatorzy FMF zapewniają pokrycie kosztów pobytu w Krakowie na czas festiwalu.

Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Kompozytorów Muzyki Filmowej
Nadsyłanie kompozycji do 20 sierpnia 2014 roku

Dodaj komentarz