• 2014-07-11

Krzysztoforskie imieniny z programem historycznym

26 lipca odbędą się Krzysztoforskie imieniny – święto oddziału Pałac Krzysztofory, który jest główną siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Krzysztoforskie imieniny – plakat (źródło: materiały prasowe)

Krzysztoforskie imieniny – plakat (źródło: materiały prasowe)

W programie:

dla dzieci i młodzieży

  • 10.00–11.30 Kukuryku – kogut w Krzysztoforach, czyli warsztatowe zabawy z masą solną (dla dzieci w wieku 6–9 lat). Prowadzenie: Walery Bubień, Zuzanna Wiśniewska
  • 10.00–11.30 Cekiny, wstążki, dzwonki, czyli jak wygląda strój Lajkonika – warsztaty plastyczne (dla dzieci w wieku 9–12 lat). Prowadzenie: Andrzej Szoka (sala edukacyjna i wystawa Świat Lajkonika. Konik na świecie)
  • 12.00–13.00 Pałacowe bajanie o diable krzysztoforskim – przedstawienie teatralne dla dzieci. Realizacja: Teatr Otwarty (piwnice)

dla wszystkich

  • 18.00–19.00 Na krakowskich salonach, czyli jak się bawiono w dawnym Krakowie – występ teatralno-muzyczny w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu Floripari i Jacka Romanowskiego (sala Baltazara Fontany)
  • 19.00–20.00 Słodka niespodzianka. Na zakończenie spotkania organizatorzy zapraszają na bankiet, podczas którego (jak na imieniny przystało) będzie można poczęstować się tortem i miodem pitnym (sala Królewska)
Pałac Krzysztofory (źródło: materiały prasowe)

Pałac Krzysztofory (źródło: materiały prasowe)

Osoby, które wezmą udział w święcie oddziału 26 lipca, będą mogły zwiedzać wystawę czasową Świat Lajkonika. Konik na świecie w Pałacu Krzysztofory z 50% zniżką, a także kupić w muzealnym sklepie wydawnictwa z 20% rabatem. Natomiast wszystkich Krzysztofów Muzeum zaprasza w tym dniu do bezpłatnego zwiedzenia wystawy.

Krzysztoforskie imieniny
26 lipca 2014 roku
Pałac Krzysztofory w Krakowie

Dodaj komentarz