• 2014-07-10

Warsztaty realizacji teledysku w Klubie Pod Kolumnami

W dniach 21-25 lipca we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami odbędą się warsztaty realizacji teledysku prowadzone przez Sabina Kluszczyńskiego – absolwenta Wrocławskiej Szkoły Filmowej i laureata wielu nagród.

Warsztaty realizacji teledysku prowadzone przez Sabina Kluszczyńskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty realizacji teledysku prowadzone przez Sabina Kluszczyńskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty adresowane są do młodych osób, dla których film jest pasją i które chciałyby dowiedzieć się jak prostymi zabiegami można zrealizować videoklip muzyczny.

Pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi rodzajami formy video, którą jest teledysk. Poznają podstawowe różnice determinujące finalny wygląd obrazu. Uzależnienia od budżetu, a przede wszystkim od pomysłu. Spróbują określić czy dobry teledysk może powstać za pomocą podstawowych środków wyrazów języka filmowego.

Kolejne dwa dni poza przygotowaniem scenariusza i scenopisu do piosenki zapoznają uczestników szczegółowo ze sprzętem. Dowiedzą się o podstawowych różnicach pomiędzy pracą z kamerą, a aparatem z opcją filmowania. Przejdą skrócone szkolenie obsługi sprzętu, podstawy oświetlenia jak i myślenia ujęciami pod montaż.

Dwa ostatnie dni to zajęcia praktyczne w pracowni filmowej z użyciem specjalistycznego sprzętu filmowego – kamery, aparatu, sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego. Finałem projektu będzie pokaz zrealizowanego teledysku.

Sabin Kluszczyński – absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej (2005). Współtwórca Grupy Filmowej Heavy Visions i jej sukcesów (nagroda Yach za najlepszy videoklip dla dzieci; nominacja do Fryderyka za videoklip roku; nominacja w kategoriach Grand Prix oraz najlepsza kreacja aktorska na Yach Film Festival). Obecnie poza wyuczonymi zajęciami (reżyseria, montaż), pracuje jako operator kamery, fotograf, kierownik produkcji, producent wykonawczy. Wykłada w Regionalnym Ośrodku Edukacji, prowadzi prelekcje w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz warsztaty dla firm i szkół. Jest zaangażowany w realizacje międzynarodowych projektów, m.in na Ukrainie, w Niemczech i w Arabii Saudyjskiej.

Warsztaty realizacji teledysków prowadzone przez Sabina Kluszczyńskiego,
21 – 25 lipca 2014 r. godz. 11.00-15.00
Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21,
Wrocław

Dodaj komentarz