• 2014-07-10

Hans Kraenzlin jeszcze raz w Polsce

25 lipca nowozelandzki artysta Hans Kraenzlin wystąpi raz jeszcze przed polską publicznością, tuż przed powrotem do domu.

Hans Kraenzlin, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hans Kraenzlin, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hans Kraenzlin to obdarzony niezwykłą charyzmą muzyk, psalmista i autor tekstów. Dorastał w rodzinie misjonarzy sprawujących swoją służbę na wyspach Pacyfiku, dzięki czemu poznał wiele różnych kultur.

Utwory Hansa powstają pod wpływem inspiracji Biblią i religijnością chrześcijańską. Piosenki, które wykonuje są niezwykle głębokie i osobiste, nie są jedynie dobrą muzyką z odpowiednim tekstem, ale uwielbieniem Boga.

Marek Niedźwiecki, który gościł Hansa w swojej audycji, tak pisze o nim na swoim blogu: Ładnie mówi, świetnie śpiewa. Pisze piosenki o miłości do Boga. Tak po prostu…

W 2012 roku wraz z międzynarodową grupą przyjaciół nagrał swój pierwszy album On the back hills of Betlehem. Wzięli w nim udział wyśmienici muzycy, znani z polskiej oraz nowozelandzkiej chrześcijańskiej sceny muzycznej, wśród nich m. in. Paweł Zarecki (instrumenty klawiszowe, produkcja), Robert Szydło (gitara basowa, mix), Piotr Nazaruk (flet), Agnieszka Suska (wiolonczela) i Noemi Miriam Kubas (skrzypce). Obecnie wraz z zespołem Hans pracuje nad nową płytą For our freedom and yours, która w całości powstała podczas popytu Kreanzlinów w Polsce.

Tytuł jest inspirowany polskim historycznym motto: Za naszą wolność i waszą… Historia Polaków walczących na wielu frontach świata głęboko poruszyła moje serce, więc śpiewam pieśń o życiu i wolności – opowiada artysta.

Hans Kraenzlin – koncert
25 lipca 2014 r., godz. 20.00
SCh Północ, ul. Elektronowa 10,
Warszawa

Dodaj komentarz