• 2014-07-10

8 lat w Tybecie prezentuje swój pierwszy teledysk

Wszyscy fani ciężkiego grania powinni się przygotować na uderzenie niesamowicie pozytywnej energii. 11 lipca zespół 8 lat w Tybecie zaprezentuje klip do utworu Ten czas z debiutanckiej płyty Na zesłaniu.

Kadr z klipu do utworu „Ten czas” (źródło: materiały prasowe zespołu)

Kadr z klipu do utworu „Ten czas” (źródło: materiały prasowe zespołu)

„Ten czas” [...] traktuje o [...] walce z własnymi ograniczeniami, z własnym wewnętrznym „potworem”, którego można jednak ujarzmić i przezwyciężyć z odrobiną dobrej woli i wsparciem ze strony innych osób – Krzysztof Puda, gitarzysta zespołu.

Znakiem rozpoznawczym zespołu 8 lat w Tybecie są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter tej muzyce są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność wykonując wyłącznie muzykę autorską.

Na zesłaniu to 6 utworów o łącznej długości ponad 35 minut. Tytułowy utwór można było jeszcze przed premierą albumu usłyszeć kilkakrotnie na antenie Radiowej Trójki, został także odnotowany w listach przebojów mniejszych, niezależnych rozgłośni radiowych zajmując czołowe pozycje.

Premiera klipu do utworu Ten czas zespołu 8 lat w Tybecie
11 lipca 2014 r.
Realizacja: Black Sun Studio

Dodaj komentarz