Galeria Arsenał wokół Bauhausu

Od 11 lipca w Galerii Arsenał w Białymstoku będzie można oglądać wystawę pt. Wokół Bauhausu. W ramach ekspozycji swoje prace zaprezentują Alicja Bielawska, Rafał Bujnowski, Tomasz Ciecierski, Paweł Susid i Monika Zawadzki.

„Wokół Bauhausu”, Galeria Arsenał w Białymstoku, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wokół Bauhausu”, Galeria Arsenał w Białymstoku, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem wystawy obejmującej prace artystyczne oraz przedmioty użytkowe jest przybliżenie idei Bauhausu. Utworzony przez Waltera Gropiusa i działający w Niemczech w latach 1919–1933 Bauhaus był jedną z najbardziej radykalnych uczelni artystycznych, kształcącą głównie projektantów i architektów. Bauhaus to również nazwa wypracowanego na uczelni stylu, traktowanego jako odmiana międzywojennego modernizmu.

Trzonem ekspozycji w Galerii Arsenał są prace pięciorga artystów zrealizowane w różnych technikach, m.in. kolażu, fotografii, obiektu, wizualizacji ściennego muralu, tkaniny i ceramiki. Stworzone w ostatnich kilku latach dzieła nie powstały wobec Bauhausu i nie zostały zamówione u artystów specjalnie na okoliczność wystawy. Odnaleźć w nich jednak można liczne relacje z ideami Bauhausu, tropy formalne i koncepcyjne twórczo korespondujące z założeniami legendarnej szkoły.

Kurator: Michał Jachuła

Artyści: Alicja Bielawska, Rafał Bujnowski, Tomasz Ciecierski, Paweł Susid, Monika Zawadzki

Wokół Bauhausu
Wernisaż: 11 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 21 sierpnia 2014 roku
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz