Midnight Show II na 14. MFF Nowe Horyzonty

Od 25 lipca w galerii Dizajn – BWA Wrocław w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będzie wyświetlany seans pt. Midnight Show II.

Midnight Show, fot. Łukasz Rusznica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Midnight Show, fot. Łukasz Rusznica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Midnight Show II to druga odsłona widmowej wystawy, otwartej tylko przez jedną nocną godzinę. W trakcie trwania 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty drzwi galerii Dizajn otwierają się dla zwiedzających punktualnie o północy i zamykają się o pierwszej nad ranem, by następnej nocy znów się otworzyć, kiedy wybije godzina dwudziesta czwarta.

Midnight Show II do dodatkowy seans 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Seans w formie wystawy, na której nie wyświetla się filmów. Seans, który zaczyna się, kiedy w kinie kończy się ostatni film. Seans odbywający na granicy dwóch dni, w środku nocy.

Midnight Show II to wystawa, która, podobnie jak film, ma swoją ścieżkę dźwiękową, protagonistów, gwiazdorskie obecności specjalne; jest więc dodatkowym festiwalowym seansem, w trakcie którego widz animuje własnym spojrzeniem to, co nieruchome i montuje sekwencje tego, co widzi we własnej wyobraźni. To propozycja innego spojrzenia na dzieła sztuki – obrazy, fotografie, rzeźby i obiekty – w sposób, w jaki zazwyczaj oglądamy kino: przez ściśle określony czas, ze świadomością początku i końca.

Motywami przewodnimi Midnight Show II są: czas, północna godzina, przeżycie seansu, obraz, który pojawia się w ciemności, światło, które najlepiej widoczne jest w mroku i doświadczenie rzeczywistości jako sekwencji zdarzeń, której montażystą jest sam patrzący. Midnight Show II to wystawa prac, które najlepiej poznawać w nocy, a także takich, które nie powinny oglądać światła dziennego.

Wystawowy seans odbywa się zawsze o tej samej godzinie, ale za każdym razem jest inny. Widz, który obejrzy Midnight Show II i następnej nocy powróci do galerii, odnajdzie ekspozycję odmienioną. Ostatniego dnia festiwalu Midnight Show II otworzy się w samo południe. Od tego momentu, w którym zatrzymuje się festiwalowy rytm wyznaczony przez projekcje filmowe, nocna wystawa zmieni się w dzienną ekspozycję.

Artyści: Kuba Bąkowski, Wojciech Bąkowski, Krzysztof Gil, Aneta Grzeszykowska, Fafankula (Kamila Staszczyszyn & Kuba Matyka), Michał Frydrych, Kasia Kmita, KOSMOS project, Dominik Lejman, Dorota Podlaska, Łukasz Rusznica, Maciej Sieńczyk, Kama Sokolnicka, Michał Szuszkiewicz, Mariusz Tarkawian, Karolina Zajączkowska oraz Roee Rosen.

Oprawa graficzna: Jakub Stępień / HAKOBO
Muzyka: Ghosts of Breslau
Kuratorzy: Katarzyna Roj, Stach Szabłowski
Współpraca: Tomasz Cugier, Michał Grzegorzek

Wystawa – seans Midnight Show II
Scena artystyczna w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
W czasie festiwalu galeria czynna:
25 lipca – 2 sierpnia 2014 roku o północy
3 sierpnia 2014 roku w południe
Wystawa trwa każdego podanego dnia godzinę
Po zakończeniu festiwalu od 4 do 31 sierpnia 2014 roku wystawa czynna w godzinach funkcjonowania galerii
Galeria Dizajn – BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4
Wrocław

Dodaj komentarz