Pokazy filmów Planete+ Doc Film Festival na Gdynia Design Days

Do 13 lipca,w ramach Gdynia Design Days, potrwają codzienne wieczorne projekcie filmowe we współpracy z Planete+ Doc Film Festival. Pokazy odbędą się w letniej atmosferze w Terminalu Designu oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Gdynia Design Days 2014, plakat (źródło: materiały prasowe)

Gdynia Design Days 2014, plakat (źródło: materiały prasowe)

W Terminalu Designu na Placu Kaszubskim zostaną wyświetlone:

  • Ludzki wymiar Andreasa Dalsgaarda (zwycięzca Green Cross Warsaw Award na 10. Planete+ Doc Film Festival),
  • Mikrotopia Jespera Wachtmerstera
  • Zurbanizowani Gary’ego Hustwita
  • Objectified Gary’ego Hustwita
  • Helvetica Gary’ego Hustwita
  • El Bulli. Kuchnia to sztuka Gereona Wetzla

Pokazy odbywają się codziennie o godz. 21.00.

Natomiast w sobotę 13 lipca w godz. 12.00-20.00 w Sali Kinowej PPNT Gdynia odbędzie się maraton filmowy, w ramach którego widzowie zobaczą filmy: Mikrotopia, El Bulli. Kuchnia to sztuka, Megamiasta (reż. Michael Glawogger), Ludzki wymiar oraz Eames: architekt i malarka (reż. Bill Jersey i Jason Cohn).

Gdynia Design Days to najważniejszy letni festiwal designu w Polsce. W dniach 4-13 lipca w Gdyni odbędą premiery 25 prototypów zaprojektowanych specjalnie dla Gdyni, projekty adresowane do mieszkańców miasta w każdym wieku, warsztaty, spotkania. Festiwal organizowany jest przez gdyński samorząd, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Centrum Designu Gdynia oraz grono profesjonalistów z Polski i zagranicy. Doradcą programowym tegorocznej edycji jest Paweł Pomorski ze studia Malafor, a rolę kuratorki wystawy głównej objęła Agnieszka Jacobson-Cielecka.

Gdynia Design Days
4-13 lipca 2014 r.
Gdynia

Dodaj komentarz