• 2014-07-08

Wodewil Warszawski | Teatr na leżakach

15 lipca w nadwiślańskiej klubokawiarni Pomost 511, artyści Teatru Pijana Sypialnia zaprezentują spektakl Wodewil Warszawski.

„Wodewil Warszawski", fot. Monika Sochańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wodewil Warszawski", fot. Monika Sochańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

By wziąć udział w spektaklu wystarczy wziąć ze sobą koc i w scenerii zachodzącego słońca przenieść się do starej Warszawy.

Spektakl otwiera cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimacie przedwojennej Warszawy. Projekt Teatr na leżakach to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511.

W naszym teatrze pod gołym niebem będą obowiązywały bardzo ważne zasady – zasady lata! Krótkie spodenki, leżaki, koce i zimne napoje, a do tego spektakle, w których istotną rolę pełni muzyka na żywo. To jedyny taki cykl w programach nadwiślańskich miejscówek. Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.

Sławek Narloch

Scenariusz roztańczonego i rozśpiewanego Wodewilu Warszawskiego powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera Podróż po Warszawie z 1876 roku.

Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i teraz. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.

Staszek Dembski, reżyser

Teatr Pijana Sypialnia powstał dwa lata temu w Warszawie z inicjatywy absolwentów studia aktorskiego, która działa przy teatrze. Występują w niecodziennych miejscach.

Spektakl Wodewil Warszawski
15 lipca 2014 roku, godz. 20.30
Klubokawiarnia Pomost 511
Warszawa

Dodaj komentarz