• 2014-07-08

Wakacje Mikołajka od sierpnia w polskich kinach

Wakacje Mikołajka – ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé już w sierpniu pojawi się w polskich kinach. Film wyreżyserował Laurent Tirard.

Kadr Kadr filmu „Wakacje Mikołajka", Laurent Tirard, Kino Świat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr Kadr filmu „Wakacje Mikołajka", Laurent Tirard, Kino Świat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zaczynają się wakacje. Po ostatniej lekcji Mikołajek pakuje walizki i w towarzystwie rodziców i babci wyrusza na upragnione nad morze. Chłopiec szybko poznaje nowych przyjaciół na malowniczych plażach pensjonatu Rybitwa. Wśród nich znajdują się: Błażej, który nie jest na wakacjach, bo jest… miejscowy, Fortunat – łakomczuch potrafiący zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwy Kryspin, a także niespecjalnie lubiany przez kolegów przemądrzalec Kosma. Każdy dzień jest dla nich okazją do nowych przygód. Sprawy komplikują się, kiedy do paczki znajomych dołączy pierwsza dziewczynka – małomówna Izabela. Mikołajek, jak zwykle wierny swojej szkolnej miłości – Ludeczce, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Wraz z przyjaciółmi zaczyna knuć kolejne plany, które mają zmusić Izabelę do opuszczenia kurortu.

Wakacje Mikołajka to sequel Mikołajka z 2009 roku. Film i tym razem wyreżyserował Laurent Tirard, autor m.in. Asterixa i Obelixa: W służbie Jej Królewskiej Mości oraz Zakochanego Moliera. W rolach głównych występują: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier, Kad Merad, François Damiens, Bouli Lanners.

Wakacje Mikołajka
Reżyseria: Laurent Tirard
Scenariusz: Laurent Tirard, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé
Obsada: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier, Kad Merad, François Damiens, Bouli Lanners.
Dystrybutor: Kino Świat
Polska premiera w sierpniu 2014 r.

Dodaj komentarz