• 2014-07-08

Transatlantyk Festival Poznań | Podążając za cieniem Sherlocka Holmesa

Od 8 do 14 sierpnia w Poznaniu odbędzie się największy międzynarodowy festiwal filmowo-muzyczny w Polsce – Transatlantyk Festival Poznań.

Transatlantyk Festival Poznań 2014, fot. Tomasz Wiech (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transatlantyk Festival Poznań 2014, fot. Tomasz Wiech (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transatlantyk Festival Poznań co roku przyciąga największe gwiazdy muzyczne Hollywood i światowego kina. Wielokrotnie już do Poznania przybywali tak znani twórcy, jak Mark Isham (Czarna Dalia, Miasto Gniewu, Blade: Wieczny Łowca, Śniadanie Mistrzów, Quiz Show), Christopher Young (Spiderman 3, Gatunek, Dzienniki Zakrapiane Rumem, Hellraiser, Egzorcyzmy Emily Rose) czy Marco Beltrami (Krzyk, Szklana Pułapka 4 i 5, The Hurt Locker, World War Z, Wolverine, 3.10 do Yumy, Resident Evil).

W 4. edycji Festiwalu podążymy za cieniem Sherlocka Holmesa, w świat muzyki przepojonej tym, co w kinie kochamy najbardziej – tajemnicą i akcją.

Gośćmi Transatlantyk Festival Poznań 2014 będą kompozytorzy: Michael Price, Peter Golub (zasiądą w jury międzynarodowych konkursów kompozytorskich odbywających się rokrocznie w ramach Festiwalu) i Bruce Broughton, którzy poprowadzą master classes i spotkania autorskie.

Moderatorem spotkań będzie kolejny niezwykły gość Festiwalu – Tim Burden, znany dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy, a nade wszystko niestrudzony promotor muzyki filmowej.

Transatlantyk Festival Poznań 2014
Od 8 do 14 sierpnia 2014 roku
Poznań

Dodaj komentarz