The Wish List: znani architekci i projektanci zdradzają o czym zawsze marzyli

Jaki przedmiot zawsze chcieliście mieć w swoim domu, ale nigdzie nie mogliście go znaleźć? – odpowiedzi projektantów na to pytanie stały się inspiracją dla wspólnego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego i Benchmark Furniture. W jego wyniku powstanie wystawa The Wish List – What I Have Always Wanted Is… na tegoroczny Festiwal Designu w Londynie.

Osoby biorące udział w projekcie „The Wish List”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Osoby biorące udział w projekcie „The Wish List” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Norman Foster, Zaha Hadid, Paul Smith, Amanda Levete, John Pawson, Alison Brooks, Alex de Rijke, Richard i Ab Rogers, Allen Jones – to jedni z najwybitniejszych architektów i projektantów, którym Terence Conran, współzałożyciel Benchmark Furniture, zadał nurtujące go pytanie: Jaki przedmiot zawsze chcieliście mieć w swoim domu, ale nigdzie nie mogliście go znaleźć?

W ramach tego przedsięwzięcia młodzi, obiecujący projektanci wykonają na życzenie światowej sławy architektów i designerów 10 obiektów ich marzeń z różnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego. Efekty ich pracy będzie można oglądać w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta od 13 do 21 września 2014 r.

O czym marzą znani architekci i projektanci? Na liście ich życzeń znalazła się m.in. idealna temperówka, ukośne drzwi, szezlong, trójkątna półka, stanowisko do pracy, patera na owoce lub sery czy altana ogrodowa. Taka różnorodność projektów podkreśli szeroką gamę zastosowań amerykańskiego drewna liściastego. Wszystkie przedmioty zostaną wykonane w lipcu podczas tygodniowych warsztatów w pracowniach firmy Benchmark Furniture, która słynie z kunsztu rzemiosła oraz innowacyjnego podejścia do obróbki drewna.

Wystawa The Wish List
13 – 21 września 2014 r.
Muzeum Wiktorii i Alberta, Cromwell Road,
Londyn

Dodaj komentarz