• 2014-07-08

Eksperyment teatralny Ateatru Atrapatrupa

19 lipca w klubie PaństwoMiasto w Warszawie odbędzie się eksperyment teatralny Ateatru Atrapatrupa, Podwójne milczenie plus.

„Podwójne milczenie plus", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Podwójne milczenie plus", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Milczenie może być poważne i niepoważne. Pełne napięcia lub rozedrganej wrażliwości. Powiedzieć, że zależy to tylko od sposobu w jaki jest odbierane przez słuchacza byłoby nieuczciwością. Zależy to od wszystkich milczących. Nawet silniej niż w przypadku słów zależy to od wszystkich – od całości wszelkiego milczenia – w nim bowiem wszystko łączy się bez problemów, na jakie napotyka słowo.

Chcielibyśmy wam więc zaserwować takie milczenie prosto ze sceny! Nazwaliśmy je podwójnym, ale de’ facto będzie także popiątne i poszóstne a być może i posetne (zależy to od tego ilu Was przybędzie). Nie oznacza to, że nie będziemy nic mówić. Coś nam się na pewno wyrwie… Chcemy jednak, by to co się pojawi, było swego rodzaju koniecznością. Jak znamy życie coś na prędce zaimprowizujemy. Nie ma być jednak z definicji śmiesznie – co często wiąże się ze słowem improwizacja. Ma być tylko tak, jak będzie.

Teatr Atrapatrupa

Podwójne milczenie plus
19 lipca 2014 roku, godz. 19.30
Klub PaństwoMiasto
Warszawa

Dodaj komentarz