• 2014-07-08

Pamiętnik z powstania warszawskiego | Koncert w Studio

1 i 2 sierpnia w Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się koncert z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego, oparty na fragmentach Pamiętnika z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego.

Kinga Preis (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kinga Preis (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaplanowany koncert składa się z kilkunastu przejmujących utworów skomponowanych przez Mateusza Pospieszalskiego, interpretowanych przez trójkę znakomitych wykonawców: Kingę Preis, Adama Nowaka z zespołu Raz, Dwa, Trzy i samego kompozytora.

Autorem scenariusza i reżyserem całości jest Jerzy Bielunas. Koncert miał swoją premierę podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i był entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytykę.

Umiar, prostota i, rzadkość na scenie, czyli skromność, pokora wobec inscenizowanego tekstu – te cechy najtrafniej charakteryzują klucz, użyty przez Jerzego Bielunasa do prozy Mirona Białoszewskiego. Bo to tekst i muzyka są tu najważniejsze. (…) I okazuje się, że nie trzeba nic więcej, żeby utrzymać widza przez półtorej godziny w najwyższym napięciu, po czym wypuścić go z sali ze ściśniętym gardłem.

Magda Piekarska

Koncert – Pamiętnik z powstania warszawskiego
1 i 2 sierpnia 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Studio
Warszawa

Dodaj komentarz