• 2014-07-08

Codzienność, napięcia, przeczucia.. Solarewicz w Miejscu przy Miejscu

Od 2 sierpnia w galerii fotograficznej Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Krzysztofa Solarewicza pt. Prognozy pogody.

Krzysztof Solarewicz, „Prognozy pogody” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Solarewicz, „Prognozy pogody” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Codzienne prognozy pogody dają nam poczucie kontroli, a tym samym złudne wrażenie bezpieczeństwa. Podobnie można spojrzeć na zdjęcia Krzysztofa Solarewicza, który fotografuje swoją codzienność. Uchwycona w kadrze przestrzeń, ludzie i ich gesty ujawniają napięcia, które mogą, lecz nie muszą, mieć znaczenia. Mogą ujawniać zachodzące zmiany, mogą również dawać przedświt tego, co zaraz nastąpi. Stają się pewnego rodzaju prognozami pogody na mapie przeżyć i emocji samego fotografa.

Wystawa Prognozy pogody, która zostanie zaprezentowana w galerii Miejsce przy Miejscu, stanowi część przygotowywanej obecnie książki fotograficznej Krzysztofa Solarewicza. Będzie to już jego trzecia publikacja, obok Przedostatniego Stanu Skupienia (wyd. OPT, 2009) i Kieszonkowego Atlasu Zwierząt (wyd. YHO, 2010).

Krzysztof Solarewicz urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Od 11 lat prowadzi zajęcia z fotografii we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych. Jest autorem książek fotograficznych: Przedostatni Stan Skupienia (wyd. OPT, 2009) oraz Kieszonkowy Atlas Zwierząt (wyd. YHO, 2010) Był również współkuratorem wielu autorskich książek artystycznych, w tym najnowszej Fenomenalne Powierzchnie Tnące (wyd. OPT, 2014). Jego prace były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Lille (Francja) i Reykiawiku (Islandia). W latach 2005-2009 prowadził bloga fotograficznego, na bazie którego powstał projekt Bezmiłości. Od roku 2011 współredaguje galerię Halogenki, w ramach której publikuje również swoje zdjęcia.

Krzysztof Solarewicz, Prognozy pogody
W ramach Filmowej Nocy Nadodrza we Wrocławiu
Wernisaż: 2 sierpnia 2014 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 12 września 2014 roku
Galeria Miejsce przy Miejscu
pl. Strzelecki 12
Wrocław

Dodaj komentarz