KOZIOŁ & KOZIOŁ na Zamku w Kwidzynie

Do końca września w Muzeum w Kwidzynie można oglądać wystawę pt. KOZIOŁ & KOZIOŁ prezentującą malarstwo oraz witraż Władysława i Wojciecha Koziołów.

Władysław Kozioł, „Corrida”, 1999 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Władysław Kozioł, „Corrida”, 1999 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwidzyńska ekspozycja witraży i malarstwa Władysława i Wojciecha Koziołów jest ich pierwszą wspólną wystawą. Po raz pierwszy zatem oglądający może na własny użytek podjąć próbę konfrontacji dokonań seniora Władysława z artystycznymi i technologicznymi poszukiwaniami juniora Wojciecha. W dwóch wnętrzach ekspozycyjnych Muzeum w Kwidzynie zgromadzono łącznie 47 prac malarskich obu twórców, 41 witraży, 4 projekty witrażowe i 13 fotogramów. Wystawa czynna będzie do końca września bieżącego roku.

(Ewa Witkowicz-Pałka – kurator wystawy)

Władysław Kozioł ma na swym koncie ogromny dorobek. W okresie ponad pięćdziesięcioletniej działalności twórczej zrealizował oszklenia witrażowe dla z górą stu obiektów sakralnych i świeckich w Polsce (Wrocław, Warszawa, Łódź, Toruń, Ciechocinek, Inowrocław, Gdańsk, Elbląg, Malbork) a także poza jej granicami (Moskwa, Berlin, Ryga, Koszyce, Tallin).

Wojciech Kozioł jest nie tylko artystą malarzem i witrażystą, ale także konserwatorem dzieł sztuki. Torunianin z urodzenia, studiował Konserwację Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK (dyplom 1986 r.). Wraz z ojcem Władysławem od 1992 r. prowadzi Artystyczną Pracownię Autorską zajmującą się produkcją i konserwacją witraży.

Ewa Witkowicz-Pałka – kurator wystawy

Władysław i Wojciech Koziołowie, KOZIOŁ & KOZIOŁ
Wystawę można oglądać do końca września 2014 roku
Muzeum w Kwidzynie

Dodaj komentarz