• 2014-07-08

Duet Moszczyński Pietsch & bibobit na jazzowej scenie Skweru

25 lipca o godzinie 20.00 na Letniej Scenie Skweru w Warszawie odbędzie się koncert duetu Moszczyński Pietsch & bibobit.

MOSZCZYŃSKI PIETSCH & bibobit (źródło: materiały prasowe organizatora)

MOSZCZYŃSKI PIETSCH & bibobit (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt współtworzy duet producencki Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch. Jednoczy ich i inspiruje połączenie jazzu i hip-hopu. Eksperyment już znany, jednak w tym przypadku suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej i rytmicznej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, futurystycznej elektroniki oraz spontanicznej ekspresji, uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji, daje koktajl o niezwykłym smaku.

Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu Green Town of Jazz czy Głogowskich Spotkaniach Jazzowych. W roku 2014 dostali zaproszenie na wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci.

Obecnie kończą pracę nad pierwszym studyjnym albumem, na którym znajdą się wyłącznie autorskie kompozycje. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi w następujących słowach: W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje.

Koncertu duetu Moszczyński Pietsch & bibobit
25 lipca 2014 roku, godz. 20.00
Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny – Skwer
Warszawa

Dodaj komentarz