• 2014-07-08

Od Bacha po Coldplay: Festiwal Strefa Ciszy

Trwa Festiwal Strefa Ciszy. 12 i 13 lipca Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na koncerty i wydarzenia edukacyjne. Czwarty weekend festiwalowy będzie nawiązywał do tematu Źródła – będzie można się wsłuchać w muzykę tradycyjną i ludową, choć nie zabraknie również jazzu, a nawet przebojów Bacha i Mozarta.

Festiwal „Strefa Ciszy”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal „Strefa Ciszy”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

12 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, litewska St. Christopher Chamber Orchestra, która zaprezentuje zarówno utwory znanych kompozytorów, jak i repertuar mniej znany, a warty przypomnienia. W roli solistki wystąpi znakomita młoda harfistka z Polski – Zuzanna Elster. Tego samego wieczoru, o godzinie 20:30 w Amfiteatrze odbędzie się prapremiera nowego, wspólnego projektu znakomitego pianisty jazzowego – Władysława Adzika Sendeckiego i Atom String Quartet, jednego z kilku kwartetów smyczkowych na świecie grających jazz.

W niedzielę 13 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim ponownie wystąpi St. Christopher Chamber Orchestra, tym razem z solistą Martynasem Levickisem – litewskim wirtuozem akordeonu. W programie koncertu znajdują się przeboje z różnych epok muzycznych: od Bacha i Mozarta poprzez Piazzolę, aż po Coldplay.

Festiwal Strefa Ciszy w swej ofercie ma również coś dla najmłodszych melomanów – Koncerty dla Melomaluszków, które odbywają się w soboty i niedziele na polanie przy Starej Kordegardzie o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00.

Jak co tydzień wszyscy muzycy znajdą dla siebie miejsce na Scenie Otwartej, na której każdy może zaśpiewać lub zagrać na własnym instrumencie. Koncerty te odbywają się w festiwalowe soboty w godzinach 13:00–15:00 na scenie przy Starej Kordegardzie.

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival
22 czerwca – 28 lipca 2014 r.
Muzeum Łazienki Królewskie
ul. Agrykoli 1, Warszawa

 

Dodaj komentarz