• 2014-07-07

Uśpione opowieści Macieja Gryzełko w Mieście Ogrodów

Od 11 lipca w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów będzie można oglądać wystawę fotomontaży Macieja Gryzełko wykonanych w 2013 roku w Afryce.

Fot. Maciej Gryzełko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Maciej Gryzełko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa składa się z wielkoformatowych zdjęć wykonanych nocą. Fotografiom będą towarzyszyły dźwięki nagrane w czasie podróży artysty po Afryce, które wzbogacają filmowy, narracyjny charakter zdjęć. Wystawa została zaplanowana jako interaktywna, audiowizualna instalacja. Uczestnicy wystawy dzięki wskazówkom i tropom stworzą również własne narracje.

Prezentowane nocne zdjęcia posłużyły autorowi jako pretekst do snucia opowieści o lęku przed ciemnością, który nierozerwalnie związany jest z wyobraźnią. Zaskakujące zestawienia obrazów, nieoczekiwane punkty widzenia i nieostre kontury uruchamiają grę swobodnych skojarzeń. Całość tworzy angażującą narrację pozwalającą odbiorcy na metaforyczne zstąpienie w głębię nocy i konfrontację z jego własnymi wyobrażeniami na temat ciemności.

Maciej Gryzełko – młody fotograf, stypendysta marszałka Województwa Śląskiego.

Wystawa zaplanowana jest jako wydarzenie inaugurujące działalność nowopowstałej w Katowicach Fundacji dla Filmu i Fotografii. Finisaż wystawy odbędzie się 8 sierpnia.

Maciej Gryzełko, Uśpione opowieści
Wernisaż: 11 lipca 2014 roku, godz. 20.00
Finisaż odbędzie się 8 sierpnia 2014 roku
Galeria Miasta Ogrodów w Katowicach

Dodaj komentarz