• 2014-07-05

Poznańska School of Form ogłasza Manifest Desygnera

Jęczące schody, maszyny rysujące, ożywione przedmioty i pokaz mody – studenci wszystkich specjalizacji School of Form w Poznaniu  pokazali swoje projekty nad którymi pracowali w minionym semestrze. Zaprezentowali także Manifest Desygnera, który przedstawia ich postrzeganie nowoczesnego wzornictwa.

Wielofunkcyjne elementy drewniane stworzone przez studentów School of Form (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielofunkcyjne elementy drewniane stworzone przez studentów School of Form (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna wystawa przebiegała pod hasłem Projekt Desygner. W swoim manifeście studenci odnieśli się do źródeł słowa designer, wskazując związki między nadawaniem formy a nadawaniem znaczenia przedmiotom. Opisali, kim dla nich jest desygner (nadający znaczenie, ważność), czym różni się od dizajnera oraz jak ma projektować i w jakim celu to robi.

Wystawa Projekt Desygner odbyła się po to, żeby pokazać, że są dwie całkiem różne drogi uprawiania projektowania, lecz my wybieramy jedną. Nie chcemy być dizajnerami, lecz desygnerami – mówiła Małgorzata Piernik, studentka II roku communication design School of Form odpowiedzialna za kuratorską część projektu.

projekt Soni Wołoszyńskiej zrealizowany w ramach kolekcji Protest (źródło: materiały prasowe organizatora)

projekt Soni Wołoszyńskiej zrealizowany w ramach kolekcji Protest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wystawy można było zapoznać się z wieloma ciekawymi pracami młodych projektantów. Odwiedzający mogli zobaczyć m.in. rysujące maszyny, które przetwarzają częstotliwość dźwięków na obraz; przedmioty ożywione przy pomocy interaktywnego kodowania, które wchodzą w emocjonalne relacje z użytkownikiem; rozwiązania z butelek PET i kartonów; prototypy nowych funkcjonalnych stojaków na rowery; jęczące schody; drewniane, szczekające oraz merdające ogonem psy, teatrzyk działający na światło czy mobilne systemy do serwowania cateringu.

Wydarzenie zakończyło się pokazem mody studentów specjalizacji fashion design, którzy zaprezentowali około 90 swoich kreacji, w 4 różnych kolekcjach takich jak Zero Waste, Biała koszula, Protest oraz kolekcji kapsułowej, która polegała na przygotowaniu ubrań dla jednej, konkretnej osoby na każdą okazję.

Project Desygner – wystawa podsumowująca rok akademicki School of Form
27 czerwca 2014 r.
School of Form
Poznań

Dodaj komentarz