K.I.S.S. Tomasza Pruska na antenie radia TOK FM

Od 30 czerwca na antenie Radia TOK FM można słuchać fragmentów powieści Tomasza Pruska K.I.S.S. w interpretacji Magdaleny Cieleckiej.

Okładka powieści K.I.S.S autorstwa Tomasza Pruska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Okładka powieści K.I.S.S autorstwa Tomasza Pruska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akcja K.I.S.S. dzieje się w środowisku giełdowym w Warszawie i na Wall Street w czasie kryzysu finansowego przypieczętowanego upadkiem legendarnego banku Lehman Brothers w 2008 r. Bohaterką jest Olga Kirsch, zarządzająca funduszem inwestycyjnym. Ma nie tylko talent, umiejętności i wiedzę, ale także osobiste i zawodowe zasady, które „chodzą na wysokich obcasach“. To historia giełdowej walki przyzwoitości z chciwością, układami i władzą rekinów finansjery chroniących za wszelką cenę swoją pozycję. To finansowa gra o tron z kobietą przebijającą szklany sufit w roli głównej.

Są noce, kiedy nie mogę zasnąć myśląc o tym, co spotkało mnie przez ponad 20 lat pisania o giełdzie. Poznałem sprawy, które miały zaskakujące inspiracje, nieoczekiwane zwroty akcji i finały, które teoretycznie nie powinny nigdy mieć miejsca. Od lat rosła we mnie pokusa, aby pokazać jak wygląda ciemna strona rynku, bezwzględna gra interesów, kto trzyma władzę na parkiecie, dlaczego intryguje, pomawia, niszczy, aby osiągnąć cele. I co może spotkać tych, którzy się przeciwstawili, ale nie mieli wystarczającej liczby szabel, nie docenili siły układu biznesowego, którego interesy naruszyli. Nie zawsze chodzi o pieniądze, czasem o osobisty rewanż, zemstę, do której biznes giełdowy jest tylko narzędziem. Dlatego napisałem K.I.S.S., która choć z fikcyjną fabułą i bohaterami, nawiązuje do realiów środowiska giełdowego

mówi Tomasz Prusek, autor.

Książka na głos – słuchowisko powieści Tomasza Pruska K.I.S.S.
od poniedziałku do piątku aż do 11 lipca 2014 r., godz. 21.00
Radio TOK FM

Dodaj komentarz