• 2014-07-05

Azerbejdżan z fotograficznej perspektywy w MiTo

Od 7 lipca w Galerii MiTo w Warszawie będzie można oglądać wystawę pt. Azerbejdżan – ojczyzna szklanych Domów. Fotografie były prezentowane i nagradzane na wystawach fotograficznych w Australii, Francji, Niemczech, Chorwacji oraz w Polsce.

„Azerbejdżan – ojczyzna szklanych Domów”, Galeria MiTo w Warszawie, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Azerbejdżan – ojczyzna szklanych Domów”, Galeria MiTo w Warszawie, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Azerbejdżan, były kraj ZSRR, kojarzony jest z Przedwiośniem Żeromskiego. Mit szklanych domów w Baku, realizowany jest w rzeczywistości. Państwo, którego bogactwo opiera się na ropie naftowej, powoli staje się synonimem nowoczesności. Kraj kontrastów, w którym spotkać można niesamowite projekty architektoniczne autorstwa Zahy Hadid zestawione z krajobrazem pól naftowych oraz górskich wiosek, zaprezentowany zostanie na fotografiach Tomasza Przychodzień, Piotra Lisowskiego, Jerzego Szczepańczyka i Matusa Maceja. Wystawiane zdjęcia przedstawiają przemiany jakie zaszły w Azerbejdżanie od czasów Związku Radzieckiego do teraźniejszości. Ekspozycja składa się z piętnastu prac prezentujących architekturę, krajobrazy oraz portrety mieszkańców.

Builing Bridges Between Cultures to projekt, który opiera się na przybliżaniu kultury Azerskiej Polakom, wspieraniu dialogu oraz współpracy między narodami. W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne, dziennikarskie i filmowe, w których wzięli młodzi fotografowie, filmowcy i dziennikarze. Następnie najlepsi wraz z trenerami pojechali do Azerbejdżanu zbierać materiały – przygotować reportaż, zrobić zdjęcia. Jednym z efektów wyjazdu jest wystawa o Azerbejdżanie.

Azerbejdżan – wystawa fotografii
Wystawę można oglądać od 7 do 13 lipca 2014 roku
Galeria MiTo w Warszawie

Dodaj komentarz