Nowalijka w toruńskim Ratuszu Staromiejskim

Od 8 lipca w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu będzie można oglądać wystawę pt. Nowalijka – wakacyjną ekspozycję Wydziału Sztuk Pięknych.

Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, „Nowalijka”, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, „Nowalijka”, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydział Sztuk Pięknych to ponad 200 lat tradycji artystycznych. W 1797 roku w na Uniwersytecie Wileńskim zaczęła działać Katedra Malarstwa i Rysunku pod kierownictwem Franciszka Smuglewicza – wybitnego malarza epoki stanisławowskiej, zapoczątkowując akademickie kształcenie artystyczne na terenach Rzeczpospolitej oraz przenosząc tym samym centrum sztuki polskiej do XIX-wiecznego Wilna. Dziś, po wielu latach burzliwej historii, Wydział Sztuk Pięknych jest jednym z 17 wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a zarazem, jedyną taką jednostką w Polsce.

Tegoroczna Wakacyjna Wystawa Wydziału Sztuk Pięknych Nowalijka to już druga edycja wystawy zapoczątkowanej w zeszłym roku. Nowalijka to wystawa całkowicie zorganizowana przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych, pragnących pokazać swoją twórczość szerszej publiczności. Wystawa ma na celu przybliżyć twórczość młodych i ambitnych artystów WSP, którzy już niedługo będą kreować naszą kulturę i smak estetyczny.

Andrzej Damian Borsuk

Nowalijka
Wernisaż: 8 lipca 2014 roku, godz. 12.00
Ratusz Staromiejski w Toruniu

Dodaj komentarz