Spacerologia na poznańskim Starym Grunwaldzie

Od 5 lipca w poznańskiej dzielnicy Stary Grunwald będzie można oglądać miesięczną wystawę dziesięciu berlińskich artystów pt. Spacerologia. Ich prace (rzeźby, instalacje) będą umieszczone na terenie całej dzielnicy (Park Manitiusa, ul. Ostroroga dawne Centrum Handlowe Świt) jak i udostępnionej im przez firmę Garvest willi przy ulicy Grodziskiej 8.

Wystawa „Spacerologia”, poznański Stary Grunwald, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Spacerologia”, poznański Stary Grunwald, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści biorący udział w wystawie Spacerologia przekażą swoje spostrzeżenia na temat Starego Grunwaldu, którego wielowarstwowa historia, zawiera zarówno ślady wojny i okupacji, jak i współpracy niemiecko-polskiej. Spacerologia ma oczywisty związek z ruchem, lecz nie tylko dlatego, że eksponaty będą wystawiane na obszarze całej dzielnicy i zwiedzenie wystawy będzie wymagało fizycznego wysiłku, ale dlatego że Spacerologia to przede wszystkim szeroko pojęty koncept przemieszczania się ludzi.

Spacerowanie czy Spazieren, w języku niemieckim, jest typem ruchu, który wykonuje się bez specjalnego powodu, ale z samej potrzeby poruszania się. Brak umotywowania tego ruchu przekłada się na to że również umysł błądzi bez określonego celu. Podczas przechadzki przebywa się w otoczeniu, które choć dobrze nam znane, być może, odsłoni nam swoje nowe, nieznane wcześniej oblicze.

5 lipca 2014 roku

  • godz. 16.00 – wernisaż: Galeria Ego, ul. Wyspiańskiego 41 / 3
  • godz. 17.00 – oprowadzanie 1 (Start: Galeria Ego)
  • godz. 19.00 – oprowadzanie 2 (Start: Galeria Ego)
  • godz. 21.00 – performance: Mariana Castillo Deball, ul. Grodziska 8
  • godz. 22.00 – After-party, Winiarnia Pod Czarnym Kotem, ul. Wolsztyńska 1 / Marcelińskiej, Stary Grunwald Sculpture Show

Artyści: Ayami Awazuhara, Mariana Castillo Deball, Mitya Churikov, Kasia Fudakowski, Wilhelm Klotzek, Philipp Modersohn, Manfred Pernice, Max Stocklosa, Anna Szaflarski, Alex Turgeon

Spacerologia
Wernisaż: 5 lipca 2014 roku, godz. 16.00
Wystawa potrwa do 5 sierpnia 2014 roku
Galeria Ego w Poznaniu
Dzielnica Stary Grunwald

Dodaj komentarz