DEVEBERE – unikatowy obiekt autorskiej architektury tymczasowej

Od 7 lipca do 12 lipca przy BWA w Kielcach potrwa akcja budowania przestrzennej formy architektonicznej z ponad 25 tysięcy plastikowych butelek PET.

DEVEBRE, proj. Maciej Siuda, Rodrigo Garcia Gonzalez (źródło: materiały prasowe organizatora)

DEVEBRE, proj. Maciej Siuda, Rodrigo Garcia Gonzalez (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niezwykły projekt dwóch młodych architektów: Macieja Siudy – Kielczanina, absolwenta LO im. S. Żeromskiego w Kielcach i obecnie asystenta w Katedrze Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej oraz Rodrigo Garcia Gonzaleza m.in. nagodzonego w Lexus Design Award 2014, jego hiszpańskiego współpracownika, pokazany na Biennale Architektury w Wenecji i w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu w 2012 – zostanie zrealizowany przy BWA w Kielcach. Od 7 lipca do 12 lipca rusza akcja budowania przestrzennej formy architektonicznej z ponad 25 tysięcy plastikowych butelek PET. Akcja zostanie zrealizowana z inicjatywy BWA (Dział Edukacji BWA: Izabela Łazarczyk-Kaczmarek i Magdalena Leśniak), większości butelek zaś dostarczy firma VEOLIA, na co dzień zarządzająca śmieciami Kielczan.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do gromadzenia budulca: przyjmowane będą plastikowe butelki typu PET – czyste, niezgniecione i z zakrętkami. Wspólną, twórczą zabawą będą kierować autorzy: Maciej Siuda i Rodrigo Garcia Gonzalez, oni też zaprojektowali dla Kielc zupełnie nową – wyjątkowo dużą i efektowną plastycznie formę.

Po wielkim sukcesie DEVEBERE w Wenecji również i Kielczanie oraz goście naszego miasta będą mogli obejrzeć dzieło architektury tymczasowej projektu pochodzącego stąd znakomitego architekta i artysty.

Wszystkich wolontariuszy chętnych do pracy podczas akcji organizatorzy proszą o kontakt z koordynatorem w Kielcach Izabelą Łazarczyk-Kaczmarek z BWA w Kielcach.

DEVEBERE – unikatowy obiekt autorskiej architektury tymczasowej
Proj. Maciej Siuda, Rodrigo Garcia Gonzalez
7-12 lipca 2014 r.
BWA w Kielcach

Dodaj komentarz