Wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne razem z OPT

Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu zaprasza na wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne. Zapisy trwają do 9 lipca.

Wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne, OPT we Wrocławiu, fotografia promująca (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne, OPT we Wrocławiu, fotografia promująca (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy kursu będą mieli okazję zapoznać się z następującymi technikami:

  • Cyjanotypia. W tym procesie otrzymuje się kopie koloru niebieskiego o wysokim kontraście. W tym roztworze, żelazo jest elementem aktywnym, który reaguje na światło.
  • Guma dwuchromianowa. W tej technice używa się roztworu światłoczułego zmieszanego z pigmentami mineralnymi. Obraz uzyskany jest tego samego koloru co użyty pigment.
  • Papier solny. Do uzyskania kopii wykorzystuje się roztwór na bazie srebra. Papier pokrywa się żelatyną. Obraz uzyskiwany w tej technice ma tonację brązową.
  • Albumina. Używa się tego samego roztworu co w technice papieru solnego, ale dopiero po uprzednim nałożeniu albuminy (białka jajka) na papierze. Jest to technika, dzięki której uzyskuje się największą ostrość i dużą głębią cieni.

Kurs został podzielony na dwa bloki tematyczne według technik:

  • I Blok – Cyjanotypia oraz Guma dwuchromianowa.
  • II Blok – Papier solny oraz Albumina.

Uczestnicy mogą wziąć udział w całym kursie lub tylko w wybranym bloku. Warsztaty odbędą się w grupach minimum 3, a maksimum 5-osobowych. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prowadzący: Arnau Vidal Cascalló (prowadzący pracownię Fotografii i Photoshopa w OPT)
Cena całego kursu: 350 zł, cena I bloku: 250 zł

Wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne
Terminy: lipiec i sierpień 2014
Zgłoszenia: info@opt-art.net (należy podać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu)
Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15
Wrocław

Dodaj komentarz